Nowości igus na targach PTG

Nowości igus na targach PTG…
Spółka igus zaprezentuje ponad 20 nowości na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, które w dniach od 29.08 do 1.09.2017 roku odbędą się w Katowicach. igus przedstawi produkty dedykowane dla branży górniczej oraz firm produkujących maszyny i urządzenia dla górnictwa.

- W tym roku planujemy skupić się na rozwiązaniach dla przemysłu 4.0, inteligentnych systemach bezpieczeństwa, modułowych systemach do ruchu obrotowego i ciężkich warunkach pracy – mówi Rafał Gralewski, Manager ds. Projektów i Instalacji w firmie igus. Katalog firmy liczy ponad 100 tysięcy produktów, a co roku na rynek trafia od stu do dwustu nowych wyrobów, które są bezpośrednią odpowiedzią na zapytania klientów.

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się m.in.: Long Travel, isence Long Travel, RBR, HD e-chain, AX e-chain, roll e-chain, Basic Flizz, Anty rise protection, Micro Flizz, Guide Fast, Guidefast CONTROL, Ex e-chain, TRLF, e-spool HD, e-spool shore power, PPDS3.0, Circular modules RBR, CF Smart, CFBUS.LB, CFCRANE PUR, CF light cables, readychain®.

Jednym z ciekawszych rozwiązań dla długich przesuwów z dużą szybkością jest system rol e-chain, gdzie zamiast prowadnic ślizgowych zostały zamontowane rolki. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie prowadnika przy jeszcze większych obciążeniach dodatkowych i szerokości do dwóch metrów lub więcej. Rol e-chain zapewnia redukcję mocy napędu do poniżej 25 proc., umożliwia przesunięcia do 800 metrów i prędkość do 10 m/s. Rolki mogą być stosowane w miejscach, gdzie występuje brud, a ich odporność na zanieczyszczenia nie zmniejsza się w trakcie użytkowania.

system rol e-chain


Z kolei Micro Flizz to kompletny, kompaktowy i ekonomiczny system do bezpiecznego prowadzenia przewodów (energii, danych i powietrza). Można go stosować nawet w najmniejszych przestrzeniach. Poprzez oddzielenie górnego i dolnego biegu prowadnika osiągnięto mniejsze tarcie i zredukowano zużycie energii w ruchu. Plastikowe sprężyny sprawiają, że prowadnik gładko toczy się w tunelu flizz, co znacząco redukuje hałas.

Micro Flizz


Do 80 proc. czasu montażu pozwoli zaoszczędzić seria Guidefast - rynny prowadzące, które pasują niemal do każdego standardowego wózka suwnicy. Można zamówić je w systemie modułowym, razem z prowadnikiem i przewodami.

Guidefast - rynny prowadzące


Targi PTG organizowane są co dwa lata w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i sąsiadującym „Spodku” w Katowicach. Spółka igus zaprezentuje się na stoisku 28 w sektorze A.

Czytaj więcej: Automatyka przemysłowa 152

Producent prowadników przewodów oraz łożysk
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska