Nowości na tegorocznych Targach Taropak

Nowości na tegorocznych Targach…

Podczas tegorocznych Targów Taropak odwiedzający otrzymają możliwość zobaczenia nie tylko nowości prezentowanych przez targowych wystawców, ale także niespodzianki oferowane przez organizatorów. Spotkanie profesjonalistów z branży opakowań i etykietowania w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami.

Premiery produktowe

Tegoroczni wystawcy zaprezentują wiele nowości produktowych podczas Targów Taropak. Swoje nowości zaprezentuje kilka firm oferujących maszyny pakujące czy związane z zarządzaniem magazynem. Firma Mech-Masz Szczeciński zaprezentuje elektryczne wózki do podnoszenia i obracania pojemników HUB. Natomiast firma Comaco pokaże DOUBLESTICK - maszynę pakującą do higienicznego pakowania dwóch różnych rodzajów towarów jednocześnie, do dwóch osobnych komór worka. Firma Polpak zaprezentuje na swoim stoisku poziomy automat pakujący D2100K DOYPACK przeznaczony do formowania, napełniania i zamykania opakowań typu doypack z korkiem. Piab przedstawi nową rodzinę przyssawek MX przeznaczoną do przenoszenia przedmiotów z różnych materiałów, która jest kompatybilna ze wszystkimi mocowaniami piGRIP oraz lekki chwytak próżniowy do delikatnych produktów piSOFTGRIP. Premierę swoich maszynzapowiedziała również firma SACMI Packaging & Chocolate, która zaprezentuje Zawijarkę H1K oraz dwa urządzenia - poziomy Flowpack HPS 50 i pionowy Transwrap VPS40C. Warto zobaczyć te nowości na żywo!

Udział w Targach Taropak 2021 zapowiedziało wiele firm prezentujących urządzenia pakujące czy maszyny do wyrobu opakowań, w tym m.in.: Eberle, Maga-Biotal, Sacmi Packaging & Chocolate, Comaco, Ves Ploter, Polpak, Eco Save Group, Frost Sylwester Mróz, Radpak, Pekabex, Nestro, Camozzi Automation, Beno Plastik, Sufilog, Logopak East, Condair Systems, Vm Trading, Gest-Pol, Connect, Limes Machines, Bekuplast, Piab Polska, Mech-Masz, BOSKY, Polpack, Kakado, La-Mar, Filmat, Videojet, VP Polska, Pablo Maszyny Pakujące, Ulma, ORWAK, Solartechnik czy DID-PAK.

Taropak Design - nowa konferencja

Do wyjątkowych premier podczas tegorocznej edycji Targów Taropak należy zaliczyć nową konferencję branżową - Taropak Design, która jest skierowana nie tylko do projektantów i producentów opakowań, ale również do firm oferujących surowce i półprodukty dla branży. Badania pokazują, że w branży opakowaniowej, z roku na rok na znaczeniu zyskuje papier. W 2021 r. papierowe opakowania odpowiadają już za ok. 37 proc. wszystkich dostępnych opakowań. Dlatego podczas pierwszej edycji wydarzenia organizatorzy i prelegenci skupią się na papierowych opakowaniach i obalą mit dotyczący tego, że eko opakowania muszą być szare, udowodniając, że dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych surowców i półproduktów eko może być kolorowe i naprawdę piękne.

Partnerzy konferencji Taropak Design - firmy Smurfit Kappa, Zing, Burgopak Poland oraz Intrograf - to eksperci w dziedzinie ekologicznych rozwiązań w opakowaniach, którzy podczas Taropak Design opowiedzą jak stawić czoła zmieniającym się, coraz bardziej skupiającym na ekologii, oczekiwaniom konsumentów oraz jakie zasady ekoprojektowania zastosować, by nie wypaść z rynku.

Internetowa Platforma Spotkań

Kolejną nowością, zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających, prezentowaną na Targach Taropak, będzie Internetowa Platforma Spotkań. Targi Taropak odbędą się w tym roku w formule hybrydowej - stacjonarnie, dając wystawcom tradycyjną możliwość na optymalną prezentację produktów, rozwiązań czy wymianę informacji w postaci spotkań na żywo, oraz online - z wykorzystaniem dedykowanej platformy internetowej, która jest uzupełnieniem klasycznej, znanej wszystkim formy Targów Taropak.

Platforma posiada wiele udogodnień zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców: można zaplanować wirtualne spotkania z partnerami z całego świata, dodać umówione spotkania do swojego prywatnego internetowego kalendarza czy wypromować siebie i swoją firmę na międzynarodowym forum.

Targi Taropak odbędą się w dniach 4-6 października 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w towarzystwie Targów Polagra zajmując wspólnie ponad 22 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej.

Bezpłatny bilet upoważniający do odwiedzenia obu imprez targowych można odebrać klikając w LINK.


Czytaj więcej:
Targi 1274

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska

Reportaże

Forum