Nowości w ofercie producenta części standardowych

Nowości w ofercie producenta…
W ostatnim miesiącu firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty dwa nowe rodzaje pokręteł oraz zacisk przeznaczony do zastosowań w urządzeniach przemysłowych. Oferta producenta standardowych części do maszyn i urządzeń liczy obecnie ponad 50 tys. elementów.

Pierwsza z nowości to nowy rodzaj pokręteł o oznaczeniu VC.792-XX przeznaczony jest do współpracy ze wskaźnikami położenia. Produkt wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, wysoką ergonomią, starannym wykonaniem i solidną konstrukcją. Kształt nowego pokrętła ułatwia utrzymanie go w czystości dlatego może być ono stosowane w środowiskach wymagających zachowania norm higienicznych np. w przemyśle spożywczym lub farmaceutycznym.

Nowe pokrętła do wskaźników położenia są zaprojektowane z myślą o współpracy ze wskaźnikami VC.792. Wykonano je ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu. Kształt pokręteł zapewnia wygodny chwyt jedną dłonią, co jest szczególnie przydatne w aplikacjach wymagających precyzyjnego ustawiania żądanej pozycji.

Elesa+GanterDrugą nowością w ofercie firmy są nowe, nierdzewne pokrętła GN 5345. Ich kształt ułatwia zachowanie pokrętła w czystości, dzięki czemu jest polecany szczególnie do zastosowań w miejscach wymagających zachowania wysokiego stopnia higieny. Pokrętła nierdzewne GN 5345 mogą być z powodzeniem użytkowane w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, medycznym i farmaceutycznym.

Nowe nierdzewne pokrętła mają budowę monolityczną, co oznacza, że zostały wykonane z jednego kawałka metalu. Dzięki temu nie posiadają miejsc łączenia, a to właśnie te przestrzenie, poprzez gromadzące się w nich nieczystości, stają się ogniskiem bakterii. Gładka, szczelna powierzchnia, oraz duże promienie zaokrągleń, ułatwiają utrzymanie pokrętła w czystości.

Nowy, charakterystyczny, trójramienny kształt pokrętła, został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak najbardziej pewny i ergonomiczny chwyt. Taka konstrukcja gwarantuje możliwość przyłożenia większego momentu dokręcenia przez operatora. Jest to szczególnie ważne w aplikacjach wymagających solidnego ręcznego dokręcenia, np. pokrywy zbiorników.

Nierdzewne pokrętła serii GN 5345 wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 303 oraz kwasoodpornej AISI 316L, zgodne z dyrektywą RoHS. Powierzchnia jest piaskowana na mat, dzięki temu ślady po użytkowaniu (odciski po palcach) są praktycznie niewidoczne. Jako wykonanie specjalne, dostępna jest również wersja wykończona na wysoki połysk.

Elesa+Ganter


Ostatnim nowym produktem firmy Elesa+Ganter jest innowacyjny zacisk przeznaczony do zastosowań w urządzeniach przemysłowych. Bezstopniowa blokada napędu to część ułatwiająca ręczne ustalenie pozycji elementu oraz zabezpieczenie go przed przesunięciem. Nowy produkt jest polecany do zastosowań w których w sposób ręczny ustalamy wrzeciona, śruby lub inne mechanizmy za pomocą pokręteł sterujących, korb i kół ręcznych.

Korpus zacisku GN 826 został wykonany z aluminium anodowanego na czarno, wewnątrz którego znajduje się mechanizm blokady. Najważniejszym elementem mechanizmu jest mosiężny klin, który za pośrednictwem śruby regulacyjnej przesuwa się prostopadle do osi wrzeciona, powodując jego zablokowanie. W przypadku, gdy operacje blokowania wykonywane są regularnie, śruba regulacyjna może być wyposażona w rękojeść zaciskową GN 302-30 (GN 826 typ H).

Sposób montażu GN 826 polega na przykręceniu jego korpusu do bloku (obudowy) mechanizmu, w którym łożyskowane jest wrzeciono lub śruba napędowa, tuż za elementem sterującym (pokrętłem lub kołem ręcznym). Taki sposób instalacji umożliwia pełne operowanie blokadą podczas wykonywania wszelkich regulacji.

Bezstopniowa blokada napędu GN 826 nadaje się idealnie do zabudowy w układach liniowych sterowanych ręcznie, zarówno z napędem śrubowym jak również na pasku zębatym lub łańcuchu. Prosta konstrukcja i łatwość montażu umożliwiają również jej dołączanie do istniejących systemów regulacji.

Elesa+Ganterbrak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20