Nowy atrament UV do termicznego druku atramentowego

Nowy atrament UV do termicznego…
Opakowania, butelki i niektóre produkty mogą wymagać dyskretnych kodów i informacji o marce, które można identyfikować w całym łańcuchu dostaw. Fluorescencyjny atrament UV, który jest widoczny tylko w świetle UV, może być nierzucającym się w oczy rozwiązaniem dla branż, które wymagają identyfikacji produktów. Dlatego też firma Videojet Technologies Inc. wprowadziła do oferty nowe, innowacyjne, fluorescencyjne atramenty UV, które zapewniają czytelne oznaczenia na ekskluzywnych kosmetykach, produktach farmaceutycznych i innych produktach konsumenckich.

Nowy atrament jest bezbarwny w normalnym świetle, a w świetle ultrafioletowym fluoryzuje na niebiesko. Ten atrament na bazie rozpuszczalnika MEK zapewnia bardzo dobrą przyczepność na rozmaitych podłożach, takich jak kartony powlekane i etykiety błyszczące, nakrętki i zamknięcia fiolek oraz ciemne podłoża, gdy wymagany jest kod kreskowy.

- Ten atrament został początkowo opracowany dla branży farmaceutycznej, nadaje się jednak do szeregu innych zastosowań, w tym pojemników przetworzonych produktów spożywczych poddawanych obróbce cieplnej i opakowań kosmetyków - mówi Heidi Wright z firmy Videojet.

Przezroczysty, fluorescencyjny atrament UV doskonale nadaje się do drukowania kodów DataMatrix GS1 i innych kodów dwuwymiarowych oraz jest odporny na wygrzewanie w autoklawie. Ten atrament zapewnia czas schnięcia 2–3 sekundy na materiałach nieporowatych, takich jak ABS, HDPE, PET, PVC i nylon oraz doskonałą przyczepność na wielu różnych podłożach.

Przeznaczony jest do drukarek TIJ Videojet 8610, które wykorzystują specjalnie skonstruowany wkład na płyny MEK. Drukarki TIJ 8610 idealnie nadają się do zastosowań, które wymagają czytelnych, powtarzalnych oznaczeń na foliach, tworzywach sztucznych i materiałach powlekanych, oraz zapewniają rozdzielczości druku nawet czterokrotnie większe niż drukarki do atramentowego druku ciągłego (CIJ).

Więcej informacji na temat nowego atramentu i drukarek TIJ firmy Videojet TIJ można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Videojet