Nowy dyrektor w Wittmann Battenfeld

Nowy dyrektor w Wittmann Battenfeld

W marcu tego roku Rainer Weingraber przejął zarządzanie koncernem Wittmann Battenfeld. Zastąpił on wieloletniego dyrektora zarządzającego firmy, Georga Tinscherta, który pod koniec marca odszedł na emeryturę. Absolwent inżynierii przemysłowej Rainer Weingraber ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w renomowanych firmach międzynarodowych, takich jak DaimlerChrysler, Siemens, Magna, a ostatnio także w Grupie Haas, gdzie przez wiele lat był dyrektorem zarządzającym w Austrii i za granicą.

Rainer Weingraber postrzega siebie przede wszystkim jako specjalistę z wysokim powinowactwem do technologii, a zwłaszcza do inżynierii mechanicznej. Dr Werner Wittmann, właściciel grupy Wittmann jest zadowolony, że Rainer Weingraber zdecydował się przejąć zarządzanie koncernem.

- Dzięki panu Weingraberowi, grupa Wittmann pozyskała dyrektora generalnego, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w zarządzaniu nadafirmie nowy impuls.

Werner Wittmann podziękował też Georgowi Tinschertowi, który zakończył swoją aktywną karierę dyrektora zarządzającego Wittmann Battenfeld pod koniec marca i przeszedł na zasłużoną emeryturę po ponad 10 lat nim kierowaniu firmą.

- Pod kierownictwem pana Georga Tinscherta, któremu powierzono zarządzanie firmą pod koniec 2007 roku, firma Wittmann Battenfeld doświadczyła imponującego rozwoju zarówno pod względem technologicznym, jak i ekonomicznym, i jest dziś jednym z uznanych na arenie międzynarodowej graczy w branży producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. - Jestem przekonany, że pan Rainer Weingraber będzie kontynuował i dalej pozytywnie rozwijał firmę - podkreślił Werner Wittmann.

WiBa Managers
Od lewej: Rainer Weingraber, Werner Wittmann, Georg Tinschert.

Czytaj więcej:
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna