Nowy polipropylen SABIC dla medycyny

Nowy polipropylen SABIC dla medycyny
Specjaliści z firmy Bormioli Rocco opracowali system dozowania leków w płynie Ultra Clear, wyprodukowany z nowej odmiany polipropylenu do zastosowań medycznych SABIC PP PCGR40. System składa się z pojemników do odmierzania leków, które są bardziej przezroczyste i mocniejsze niż wcześniejsze wersje wykonane z różnych odmian polistyrenu i polipropylenu. Co istotne, materiał spełnia ścisłe wymagania zawarte w europejskich regulacjach dotyczących wyrobów medycznych.

Do końca roku specjalizująca się w produkcji opakowań dla medycyny firma planuje wyprodukować do 20 mln pojemników, w przyszłym roku planowany jest wzrost produkcji. Jak podkreślają przedstawiciele Bormioli Rocco, współpraca z gigantem rynku poliolefinowego zapewnia dostawy odpowiednich ilości surowca. Zwłaszcza, że producent pojemników zamierza w przyszłości rozwijać wykorzystanie nowego polipropylenu SABIC.

Założona w 1825 roku we włoskiej miejscowości Fidenza, firma Bormioli Rocco jest producentem pojemników szklanych i plastikowych dla domu i przemysłu. Spółka posiada na terenie Europy 9 zakładów produkcyjnych i zatrudnia łącznie 2,3 tys. osób.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska