Nowy polipropylen firmy Borealis

Nowy polipropylen firmy Borealis
Koncern Borealis wprowadza na europejski rynek nowy gatunek polipropylenu przeznaczonego do wykorzystywania go dla zastosowań opakowaniowych.

Ostatnia nowość Borealisa to miękki i wysoce przezroczysty polipropylen wyposażony w szereg właściwości przeznaczonych do prowadzenia produkcji wysokojakościowych cienkościennych opakowań i pojemników dla gospodarstwa domowego.

Nazwa nowego tworzywa to Borsoft SG220MO. Jest to czysty polipropylen, mający ułatwić produkcję, a także pozwolić na oszczędności materiałowe.

- Wzrastająca ilość artykułów gospodarstwa domowego i cienkościennych opakowań wymaga połączenia przezroczystości i miękkości, która jest obecnie trudna do uzyskania - mówi Morten Augestad, Marketing Manager w firmie Borealis.

Borsoft SG220MO firmy Borealis

Borsoft SG220MO jest oparty o zastrzeżoną i ultranowoczesną, technologię Borstar PP 2G firmy Borealis. Technologia ta umożliwia dokładne dostosowanie właściwości do wymogów różnorodnych zastosowań w dziedzinie opakowań. Za sprawą tej technologii możliwe jest osiągniecie m.in. optymalnej równowagi pomiędzy przetwarzalnością a właściwościami wytrzymałościowymi. Jako wynik tej sytuacji, ekstremalnie czyste gatunki polipropylenu z niskimi ilościami pozostałości katalizatora mogą być produkowane w bezpiecznych i niezawodnych warunkach pracy.

Polipropylen Borsoft SG220MO okazuje się szczególnie pomocny przy produkcji sztywnych, wytrzymałych, przezroczystych pojemników z łatwym do otworzenia wieczkiem. Gdy przykładowy polipropylen jest uważany za zbyt sztywny i twardy dla tworzenia łatwych do otworzenia wieczek, nowy polipropylen Borealisa wykazuje potrzebną do tego elastyczność. Dodatkowo przy dostarczanej niezwykłej przezroczystości równorzędnej dla wielu innych gatunków polipropylenu, takie cechy Borsoft SG220MO jak wysoki przepływ materiału, dobra trwałość wymiarowa oraz wysoka odporność na uderzenia pozwalają na bezpośrednią produkcję całego zestawu kształtów i to z niskim poziomem paczenia się. Ponadto wysoki połysk dostarczany przez materiał, z którego wykonane są opakowania sprawia, że są one w stanie utrzymać swoje właściwości i dobry wygląd przez długi okres czasu.