Nowy polipropylen od Borealisa

Nowy polipropylen od Borealisa
Koncern Borealis opracował i zaproponował rynkowi opakowań kosmetycznych nowy typ polipropylenu z rodziny Borsoft. Tym razem jest on przeznaczony do tworzenia elastycznych i łatwo zgniatanych tubek.

Polipropylen o nazwie Borsoft SL600MO po raz pierwszy został wykorzystany przy tworzeniu opakowania Clube holenderskiej firmy Plasticum Group, czyli wiodącego europejskiego producenta i designera opakowań dla sektora kosmetycznego. Partnerem Borealisa i Plasticum Group przy tworzeniu tub Clube był koncern Engel, na wtryskarkach którego prowadzona jest produkcji, a także firma Otto Hofstetter, dostarczająca formę oraz spółka Beck Automation, gwarantująca cały dodatkowy osprzęt.

Opakowanie jest jednoczęściową tubą ze zintegrowanym zamknięciem i etykietą typu IML, która pozwala na oszczędność 40 proc. surowca użytego w ramach konstruowania opakowania. Dodatkowo w tym celu zostało ono wysmuklone w porównaniu z podobnymi tubami dostępnymi na rynku.

Wszystkie trzy elementy, składające się na całość, czyli korpus opakowania, jego zamknięcie oraz wspomniana etykieta produkowane są jednoetapowo w technologii formowania wtryskowego. Oznacza to odejście od typowej dla tego rodzaju produktów produkcji opierającej się na istnieniu trzech niezależnych od siebie kroków produkcyjnych.

Materiał dysponuje doskonałymi zdolnościami płynięcia i jest łatwy w przetwarzaniu, co tylko wspiera możliwości tworzenia miękkich korpusów tub odpowiednich do wyposażania ich w zintegrowane zamknięcia. Jednocześnie nowa technika produkcji sprzyja zmniejszaniu odpadów. Ponadto produkt jest w pełni zdatny do recyklingu.