Nowy polipropylen w ofercie Borealisa

Nowy polipropylen w ofercie Borealisa
Koncern Borealis stawia na przejrzystość opakowań produkowanych w procesie wytłaczania z rozdmuchem. Głownie zależy mu na osiągnięciu tej cechy przy butelkach z tworzyw sztucznych. Opracowywanie takich właśnie pojemników ma być możliwe dzięki nowemu typowi tworzywa z firmowej rodziny polipropylenów Borclear.

Krystaliczna czystość opakowań przynoszona przez nowy typ polipropylenu Borclear RC737MO ma być najważniejszą cechą produkowanych z niego opakowań, co z kolei ma skutkować większym wzięciem ze strony właścicieli marek stawiających na design produktu.

Tworzywo zostało wypuszczone na rynek głównie z myślą o producentach kosmetyków i butelek dla małych dzieci. Umożliwia produkowanie opakowań o pojemności dochodzącej do dwóch litrów.

Nowa generacja Borclear przynosi jak wspomniano znaczący wzrost jakości w estetyce opakowania. Odbywa się to poprzez wpłynięcie na połysk, zamglenie i przejrzystość butelek. W porównaniu z istniejącymi już standardowymi produktami, w tych omawianych wskaźnik krycia został zmniejszony o 25 proc. W odniesieniu do innych poliolefin Borealisa nowa seria Borclear to także gwarancja lepszej odporności na wszelkie zarysowania i zniszczenia. Produkty wykonane z tworzywa w pełni nadają się do recyklingu.

Tworzywo może być przetwarzane na typowych maszynach przeznaczonych do pracy z polipropylenem. Zakres przetwórstwa sięga 190 – 220 st. C. Większa wytrzymałość stopu, jaką cechuje się nowość Borealisa, umożliwia także przetwórcom dokonywanie łatwiejszej regulacji w grubościach ścianek powstającego opakowania.

Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161