Nowy prezes BOP

Nowy prezes BOP
Paul Augustowski został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) – spółki joint venture utworzonej przez Basell Europe Holdings B.V. oraz PKN ORLEN S.A. Zastąpi on Dr Hartmuta Luekera, który zarządzał firmą od momentu jej powstania w 2003 roku. Paul Augustowski przejmie jego obowiązki w kwietniu 2007 roku.

Dr Hartmut Lueker powróci do struktur Basell i będzie kierował rozwojem biznesu firmy Basell w Rosji oraz byłych republikach Związku Radzieckiego.

Paul Augustowski pracuje dla Basell Polyolefins od 16 lat i w ostatnim czasie był odpowiedzialny za funkcje zarządzania Łańcuchem Dostaw i Planowania Rynkowego w Ameryce Północnej. W przemyśle chemicznym pracuje od 24 lat, a swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w USA oraz w Japonii. Przed rozpoczęciem pracy w firmie Basell, Paul Augustowski pracował dla Borg Warner Chemicals oraz General Electrics Plastics. Jest inżynierem chemii w zakresie inżynierii termoplastycznej i przemysłu poliolefinowego z licznymi osiągnięciami związanymi z projektowaniem procesów przetwórstwa, rozwojem produktów, zarządzaniem projektami, obsługą klienta, logistyką i marketingiem. Paul Augustowski posiada szerokie, ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami.

Paul Augustowski„Czuję się zaszczycony, że będę pełnić funkcję Prezesa BOP. Rola ta wiąże się z wieloma wyzwaniami i dużą odpowiedzialnością” – powiedział Paul Augustowski. „Spółka jest doskonale zarządzana i moją intencją jest budowanie na fundamentach tych najlepszych praktyk. Praca z zespołem BOP będzie przyjemnością. Będziemy nadal rozwijać rynek poliolefin w Polsce i starać się wyprzedzać oczekiwania naszych udziałowców” – skomentował Paul Augustowski.

Dr Lueker był zaangażowany w tworzenie BOP w 2002 roku, przed formalnym rozpoczęciem działalności spółki. BOP w bardzo szybkim czasie stał się czołowym graczem na rynku poliolefin w Polsce, w znacznym stopniu przyczyniając się do rozwoju polskiego segmentu tworzyw sztucznych i polskiej gospodarki.

W czasie kiedy Dr Lueker zarządzał BOP, spółka wybudowała i uruchomiła w Płocku dwie światowej skali fabryki do produkcji polietylenu i polipropylenu oraz nowoczesną platformę logistyczną obsługującą załadunek ponad 800 tys. ton poliolefin rocznie, które wytwarzane są w Płocku. BOP także utworzył spółkę handlową, która oferuje polskim przetwórcom płockie produkty oraz materiały z portfolio firmy Basell. BOP rozwinął również szeroką działalność w zakresie odpowiedzialności społecznej skoncentrowanej w znacznej mierze na mieście i regionie Płocka.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 449Reportaże

Forum

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26