Nowy prezes Engel w Meksyku

Nowy prezes Engel w Meksyku

Emilio López został prezesem Engel de Mexico SA de CV. Zastąpił Petera Auingera, który 1 września 2021 przeszedł na emeryturę. Emilio López pełniąc swoją nową funkcję wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie w obszarze dystrybucji i zarządzania w przemyśle chemicznym i tworzyw sztucznych. Po studiach z dziedziny technologii tworzyw sztucznych mieszkał naprzemiennie w Niemczech i Ameryce Łacińskiej.

- Cieszymy się, że na strategicznie ważnym rynku meksykańskim udało nam się pozyskać bardzo doświadczonego eksperta, który czuje się jak u siebie zarówno w kulturze latynoamerykańskiej i europejskiej - mówi dr Christoph Steger, CSO Grupy Engel z siedzibą w Austrii - López razem ze swoim zespołem będzie dalej tworzył historię sukcesu Engel w Meksyku.

Jego celem jest m.in. dalszy rozwój usług posprzedażowych oraz tworzenie programów treningowych i szkoleniowych dla klientów w Meksyku i kolejnych krajach Ameryki Łacińskiej.

- Meksyk będzie w przyszłości głównym dostawcą usług dla klientów Engel w Ameryce Łacińskiej - mówi Steger. 

Bliżej klientów dzięki dwóm lokalizacjom

Meksyk to dla Engel największy rynek w Ameryce Łacińskiej. We wszystkich branżach docelowych jest tu wciąż znaczny potencjał. Zapytania coraz częściej dotyczą przede wszystkim całkowicie elektrycznych wtryskarek oraz dwupłytowych maszyn wielkogabarytowych. Są one dedykowane do zastosowań o szczególnie krótkich czasach cyklu. Poza tym w całym spektrum zastosowań coraz bardziej zyskują na znaczeniu produkty i rozwiązania do cyfryzacji i tworzenia sieci procesów produkcyjnych. 

Engel dostrzega tę dynamikę i odpowiada na te działania otwierając drugą lokalizację. Główna siedziba Engel de Mexico SA de CV mieści się w Querétaro, niedaleko Mexico City, gdzie znajduje się showroom, centrum szkoleniowe i magazyn części zamiennych Engel. Drugą placówkę otwarto w 2019 roku w Monterrey na północy kraju. W sumie w Meksyku Engel zatrudnia ponad 70 pracowników. 

Przekazanie sterów przygotowane z wyprzedzeniem

Emilio López zaczął pracę w Engel już w czerwcu, aby móc się starannie przygotować do przejęcia stanowiska prezesa. Peter Auinger był zatrudniony w Engel przez ponad dziesięć lat. W tym czasie znacząco przyczynił się do rozwoju firmy w Meksyku oraz budowania drugiej marki Wintec i zakładu produkcyjnego Wintec w Changzhou, w Chinach.

- Dzięki swojej ugruntowanej, fachowej wiedzy, wysokim kompetencjom społecznym i ogromnemu, osobistemu zaangażowaniu, Peter Auinger, wraz z zespołami, z sukcesem zrealizował ambitne cele na wszystkich kontynentach. Należą mu się za to nasze najszczersze podziękowania - podkreśla Christoph Steger.