Nowy prezes Plast - Boxu

Nowy prezes Plast - Boxu
Plast – Box ma nowego prezesa. Tym razem na stanowisku tym pojawił się Krzysztof Pióro.

Fotel prezesa Plast – Box najwyraźniej parzy, bo w ostatnim czasie mało komu udaje się na nim posiedzieć dłużej niż kilka miesięcy. Prezesem był, przestawał być i znowu był Grzegorz Pawlak. Był także Jarosław Koźlik. Teraz czas na Krzysztofa Pióro, posiadającego doświadczenie w zarządzaniu firmami produkcyjnymi, sprzedającymi swoje produkty B2B, w Polsce i Europie, USA i Kanadzie.

Jednocześnie Plast – Box poinformował o zwiększeniu sprzedaży swoich opakowań na rynku artykułów zoologicznych. Pozbawione zdobień lub opatrzone etykietami IML pojemniki przeznaczone do karm, odżywek są eksportowane do Belgii, Danii, Węgier, Niemiec i na Białoruś.

- W ubiegłym roku zrealizowaliśmy zamówienia dla branży zoologicznej na łączną liczbę 1,5 mln wiader. Choć z powodu lekkiej zimy niektórzy z naszych parterów, głównie producenci karm dla ptaków, nie zwiększyli w znaczny sposób swoich zamówień, to pierwszy kwartał 2012 r. zakończyliśmy pozytywnym wynikiem. Przykładem ciekawego i obiecującego kontraktu jest zamówienie na 10 litrowe wiadra, zdobione w technologii IML. Odbiorcą opakowań jest niemiecki producent piasku do akwariów i terrariów – komentuje Artur Skonieczny, dyrektor sprzedaży eksportowej w Plast – Box.