Nowy system sterowania Sumitomo (SHI) Demag

Nowy system sterowania Sumitomo…
Firma Sumitomo (SHI) Demag wprowadziła na rynek nową wersję swojego sterowania NC5. Posiada ona przejrzysty interfejs, a ulepszona nawigacja wizualna ułatwia użytkowanie i poszerza dostępne funkcje.

Jak wiadomo sterowanie odgrywa kluczową rolę jako pomost komunikacyjny pomiędzy wtryskarką a użytkownikiem. Pozwala na pełne wykorzystanie możliwości maszyny oraz podniesienie efektywności produkcji.

W swoim nowym systemie Sumitomo Demag postanowił się skupić na intuicyjnej obsłudze i wprowadzeniu kolejnych funkcji użytkowych. W efekcie powstał intuicyjny i zintegrowany system sterowania, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji maszyny i to bez potrzeby przechodzenia dodatkowych szkoleń. Sterowanie NC5 plus jest nie tylko dostępne we wszystkich nowych maszynach Sumitomo Demag, ale także jest oferowane w ramach modernizacji istniejących już maszyn.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich wersjach sterowania NC5, także i w tym najnowszym paski graniczne umieszczone dookoła ekranu dotykowego Touch Screen zawierają przyciski funkcyjne, tzw. soft-key i hot-key. Nowością są jednak przyciski aktywne activeKeys, które mogą być definiowane przez użytkownika jako ulubione. Dzięki temu po prawej stronie ekranu operator maszyny jest w stanie przechowywać do pięciu stron operacyjnych, przy użyciu których najczęściej wykonuje zadania robocze.


W celu zagwarantowania szybkiego dostępu do wszystkich funkcji, wdrożono strategię podwójnego kliknięcia. Polega to na tym, iż użytkownik może teraz uzyskać dostęp do każdej strony wykonując przy tym maksymalnie dwa kliknięcia. Łatwa w użyciu funkcja szukania zastąpiła poprzednie funkcje specjalne, jak również czasochłonne wywoływanie listy stron, a następnie ich przewijanie aż do momentu odnalezienia tej właściwej.

Oznacza to również, iż użytkownik nie jest już zmuszony do notowania numerów stron. Główne grupy i podgrupy zostały logicznie podzielone. Wysoka spójność, poczynając od najwyższego, a kończąc na najniższym poziomie, usprawnia obsługę i przyspiesza procesy.

Nowością rozwiązania NC5 plus jest także całkowicie przeprojektowana struktura przycisków programowalnych. Wygląd przycisków programowalnych przeszedł modyfikację, a ich funkcjonalność została poprawiona. Przyciski programowalne znajdujące się na dolnym pasku pomagają użytkownikowi przechodzić przez kolejne etapy ustawiania maszyny. W nowej wersji NC5 plus, użytkownik uzyskuje znacznie rozbudowane wsparcie w tej materii. Dostępne są wszystkie strony powiązane wspólnym terminem. Jeśli więc przykładowo wybrano przycisk programowalny „optymalizacja procesu”, to wszystkie strony logicznie powiązane z tym głównym terminem zostają również rozwinięte wewnątrz pełnej grupy funkcji.

Oprócz parametrów wyświetlanych na stronie głównej, takich jak prędkość, pozycja, ciśnienie, czas i ciśnienie wewnętrzne formy, automatycznie otwierane są również funkcje powiązane: dynamika jednostki wtryskowej, wartości ustawienia maszyny, dysze zamykane, które mogą być wykorzystane w celu precyzyjnych ustawień. Jest to szczególnie użyteczne i wygodne podczas przejścia do strony ustawień formy.

Nowa wersja systemu sterowania NC5 plus zapewnia również większą wygodę w przypadku wymiany danych. Dane procesowe maszyny, a także ostrzeżenia mogą zostać wyeksportowane z każdej strony, tzn. wydrukowane, zapisane wewnętrznie lub na nośniku USB bez konieczności zmiany wyświetlanej strony.

Nowa wersja to także poszerzony zakres funkcji w zależności od wersji wyposażenia wtryskarki. Nowe funkcje systemu sterowania NC5 plus obejmują np. opcje activeAdjust, activeQ+ oraz activeEcon. Korzystając z suwaka, operator może zmieniać dynamikę ruchów formy według uznania.

Funkcja activeAdjust nie ogranicza się jednak jedynie do ruchów formy, ale również do innych funkcji ruchu maszyny, takich jak ruch wyrzutnika czy przełączenie z ciśnienia wtrysku na ciśnienie docisku.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83