Nowy szef PlasticsEurope Polska

Nowy szef PlasticsEurope Polska Kazimierz Borkowski nowym dyrektorem PlasticsEurope Polska. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Rytko.

Zmiana na fotelu szefa PlasticsEurope nastapiła z początkiem 2011 r. Kazimierz Borkowski przez ostatnie kilka lat był Dyrektorem Zarządzającym firmy Arkema, polskiego przedstawicielstwa tego międzynarodowego koncernu produkującego chemikalia i tworzywa sztuczne, będącego członkiem PlasticsEurope.

Nowy dyrektor PE z wykształcenia jest chemikiem, doktorat uzyskał w dziedzinie nauk technicznych na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Ukończył także prestiżowe studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania w paryskiej Haute Ecole de Commerce.

Kazimierz Borkowski działał w Radzie Fundacji PlasticsEurope Polska od jej utworzenia, tj. od 2007 r., a na początku 2010 r. dołączył do zespołu PlasticsEurope Polska na stanowisku menedżera ds. technicznych, zajmującego się sprawami związanymi z ochroną środowiska i wyrobami konsumenckimi. Zna biegle angielski i francuski oraz posługuje się niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Kazimierz Borkowski jest żonaty i ma dorosłego syna, a w czasie wolnym czynnie uprawia sport i muzykuje.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum