Nowy termin flagowej konferencji PZPTS i PlasticsEurope Polska

Nowy termin flagowej konferencji…

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ze zrozumieniem przyjął, spowodowaną przez rozwój sytuacji epidemicznej na całym świecie, decyzję o przesunięciu terminu targów PLASTPOL na dni 6-9 października 2020, wyrażając jednocześnie nadzieję, że to ważne dla całej branży tworzyw sztucznych w Polsce wydarzenie odbędzie najszybciej jak tylko pozwolą na to okoliczności.

Zdaniem PZPTS, głębokie skutki ekonomiczne jakie pociągnie za sobą stan epidemii dotkną zarówno branżę tworzyw sztucznych, jak i może nawet w większym stopniu branżę wystawienniczą i konferencyjną.

"Organizacja Plastpolu jeszcze na jesieni roku 2020 pozwoli na zaakcentowanie roli jaką ta impreza pełni w życiu branży przetwórstwa tworzyw i pokaże drogę przezwyciężania trudności jakie staną przed nami w najbliższym czasie. Plastpol pomoże w szybkim odbudowaniu tego, czego teraz najbardziej zabrakło, czyli relacji między ludźmi, między dostawcami i kontrahentami, między partnerami w biznesie" - czytamy w oświadczeniu PZPTS.

Tworzywa sztuczne w czasie epidemii wykazały, jaką ważką rolę pełnią w ochronie naszego zdrowia i jak niezbędne są one w wielu dziedzinach życia. Powinno się  zwłaszcza w obecnej chwili dążyć do zmiany wizerunku tworzyw sztucznych w świadomości społecznej i propagowania ich zastosowań.

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych 25 lat temu, jesienią 1995 roku na spotkaniu w Kielcach podjął strategiczną decyzję o udzieleniu swojego wsparcia w organizacji pierwszej edycji targów Plastpol. Przez wszystkie kolejne lata, lepsze i gorsze dla branży tworzyw  PZPTS i Targi Kielce wspierały się i udzielały sobie wzajemnej pomocy.

"W tym trudnym okresie, jaki mamy dziś, będziemy wspierać wszelkie działania Targów Kielce zmierzające do podtrzymania, nieprzerwanej, jak dotąd, historii corocznej organizacji targów Plastpol. Postanowiliśmy o przeniesieniu terminu naszej, tradycyjnej już, międzynarodowej konferencji organizowanej wspólnie z naszymi partnerami Fundacją PlasticsEurope Polska na termin 5 października i podtrzymujemy zamiar organizacji jej na terenie Targów Kielce" - informuje Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.


Czytaj więcej:
Targi 1260

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń
 

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych skupiające ponad 100 firm członkowskich, w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Polska

Reportaże

Forum