Nowy właściciel polskiego lidera branży 3D

Nowy właściciel polskiego… Belgijska spółka Materialise ogłosiła przejęcie wrocławskiej firmy e-Prototypy, lidera krajowego rynku szybkiego prototypowania i druku 3D. Firma e-Prototypy działa na rynku od 2008 roku, oferując szeroką gamę rozwiązań w zakresie technologii przyrostowych oraz specjalizując się w produkcji elementów w technologii SLS (selektywne spiekanie laserem proszków poliamidowych). W ostatnich latach firma zainwestowała również w usługi skanowania 3D i związaną z tą metodą, pomiarową inżynierię odwrotną.

Przejęcie spółki e-Prototypy przez Materialise jest częścią strategii belgijskiej firmy, zmierzającej do umocnienia się na rynku środkowoeuropejskim. Za pośrednictwem swojej spółki zależnej Materialise s.r.o. z siedzibą w Usti nad Labem grupa od dziesięciu lat posiada pozycję lidera na rynku czeskim.

- Dzięki przyłączeniu firmy e-Prototypy do Grupy Materialise, potwierdzamy swoją gotowość do dalszego inwestowania na rynkach Europy Wschodniej - powiedział Bart Van Der Schueren, z firmy Materialise. - Polscy klienci zyskają dostęp do imponującego potencjału produkcyjnego, jakim dysponuje Materialise. Dodatkowo, dotychczasowi klienci Materialise skorzystają ze świadczonych przez e-Prototypy usług skanowania 3D i inżynierii odwrotnej.

- Widzimy wiele możliwości rozwoju na rynku polskim - mówi Grzegorz Sworobowicz, wiceprezes zarządu i współzałożyciel firmy e-Prototypy. - Przystępując do Materialise, zespół e-Prototypy ma zamiar w jeszcze większym stopniu przyczyniać się do realizacji oczekiwań klientów związanych z oferowanymi przez nas usługami. Jako część grupy Materialise, umożliwimy naszym klientom dostęp do jeszcze lepszej obsługi i szerszej gamy technologii dotyczących druku 3D. Będą oni mogli też skorzystać z 23-letniego doświadczenia w branży prototypowania, jakim niewątpliwie może się pochwalić Materialise.

Działająca od 1990 roku firma Materialise z siedzibą w Leuven i oddziałami zlokalizowanymi na całym świecie, jest ważnym graczem na rynku technologii przyrostowych (Additive Manufacturing). Spółka nie tylko posiada największą ilość drukarek 3D w Europie, lecz także cieszy się doskonałą opinią jako dostawca innowacyjnego oprogramowania.

Czytaj więcej:
Druk 3D 210

Drukowanie 3d, skanowanie 3d, rapid prototyping
 

Drukowanie 3d, skanowanie 3d, rapid prototyping, szybkie prototypowanie, reverse engineering, inżynieria odwrotna

Polska
plastus
plastus
*.24.140.109

Wysłany: 2014-02-11 09:52:37

Jaki to lider 3d w Polsce? Chyba marketingowy, na pewno nie pod wzgledem obrotow-wystarczy zajrzec do bilansu.