Nowy właściciel polskiego lidera branży 3D

Nowy właściciel polskiego…
Belgijska spółka Materialise ogłosiła przejęcie wrocławskiej firmy e-Prototypy, lidera krajowego rynku szybkiego prototypowania i druku 3D. Firma e-Prototypy działa na rynku od 2008 roku, oferując szeroką gamę rozwiązań w zakresie technologii przyrostowych oraz specjalizując się w produkcji elementów w technologii SLS (selektywne spiekanie laserem proszków poliamidowych). W ostatnich latach firma zainwestowała również w usługi skanowania 3D i związaną z tą metodą, pomiarową inżynierię odwrotną.

Przejęcie spółki e-Prototypy przez Materialise jest częścią strategii belgijskiej firmy, zmierzającej do umocnienia się na rynku środkowoeuropejskim. Za pośrednictwem swojej spółki zależnej Materialise s.r.o. z siedzibą w Usti nad Labem grupa od dziesięciu lat posiada pozycję lidera na rynku czeskim.

- Dzięki przyłączeniu firmy e-Prototypy do Grupy Materialise, potwierdzamy swoją gotowość do dalszego inwestowania na rynkach Europy Wschodniej - powiedział Bart Van Der Schueren, z firmy Materialise. - Polscy klienci zyskają dostęp do imponującego potencjału produkcyjnego, jakim dysponuje Materialise. Dodatkowo, dotychczasowi klienci Materialise skorzystają ze świadczonych przez e-Prototypy usług skanowania 3D i inżynierii odwrotnej.

- Widzimy wiele możliwości rozwoju na rynku polskim - mówi Grzegorz Sworobowicz, wiceprezes zarządu i współzałożyciel firmy e-Prototypy. - Przystępując do Materialise, zespół e-Prototypy ma zamiar w jeszcze większym stopniu przyczyniać się do realizacji oczekiwań klientów związanych z oferowanymi przez nas usługami. Jako część grupy Materialise, umożliwimy naszym klientom dostęp do jeszcze lepszej obsługi i szerszej gamy technologii dotyczących druku 3D. Będą oni mogli też skorzystać z 23-letniego doświadczenia w branży prototypowania, jakim niewątpliwie może się pochwalić Materialise.

Działająca od 1990 roku firma Materialise z siedzibą w Leuven i oddziałami zlokalizowanymi na całym świecie, jest ważnym graczem na rynku technologii przyrostowych (Additive Manufacturing). Spółka nie tylko posiada największą ilość drukarek 3D w Europie, lecz także cieszy się doskonałą opinią jako dostawca innowacyjnego oprogramowania.


Drukowanie 3d, skanowanie 3d, rapid prototyping
 

Drukowanie 3d, skanowanie 3d, rapid prototyping, szybkie prototypowanie, reverse engineering, inżynieria odwrotna

Polska

plastus
plastus
*.24.140.109

Wysłany: 2014-02-11 09:52:37

Jaki to lider 3d w Polsce? Chyba marketingowy, na pewno nie pod wzgledem obrotow-wystarczy zajrzec do bilansu.