Nowy wysokoudarowy polipropylen firmy SABIC

Nowy wysokoudarowy polipropylen firmy SABIC
Pierwszy z nowej generacji wysokoudarowych kopolimerów polipropylenu o nazwie Flowpact został opracowany przez SABIC po to, aby pomóc wytwórcom sztywnych opakowań w produkcji mocniejszych wyrobów. Co istotne, nowe rozwiązanie powinno również pomóc producentom realizować oszczędności.

Sztywne opakowania wykonane z SABIC PP FPC45, w tym opakowania napełniane na gorąco, są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na obciążenie niż identyczne produkty wykonane z obecnie stosowanych materiałów referencyjnych. To z kolei poprawia możliwość sztaplowania i przekłada się na oszczędności w transporcie i przechowywaniu. SABIC PP FPC45 to odzwierciedlenie istotnych postępów w chemii polimerów, które nadają materiałowi równowagi pod względem sztywności oraz wytrzymałości, dając efekt, który SABIC uważa za niezrównany na rynku.

Dobre właściwości płynięcia tworzywa SABIC PP FPC45 wpływają dodatkowo pozytywnie na możliwość pocienienia ścianki i zwiększenie szybkości wtrysku, natomiast wyższa temperatura krystalizacji umożliwia szybsze wyjmowanie części z formy. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii oraz zwiększenie produktywności maszyn.

SABIC PP FPC45 został stworzony z myślą o produkcji opakowań sztywnych o pojemności w przedziale już od 200 ml po 10 litrów. Można go stosować przy wytwarzaniu opakowań przeznaczonych do pakowania żywności oraz produktów innych niż spożywcze. SABIC PP FPC45 może być wykorzystywany również przy produkcji nakrętek i zamknięć, a także drobnych artykułów gospodarstwa domowego.

SABIC


- Dostrzegliśmy na rynku zapotrzebowanie na materiał umożliwiający zapewnienie większej odporności na obciążenie oraz potrzebę doskonałej sztywności w zastosowaniach związanych z napełnianiem na gorąco, a efekt jaki uzyskaliśmy jest znaczący - powiedział Bert Claessens, menedżer ds. Segmentu Polipropylenu. - SABIC PP FPC45 oferuje wytrzymałość około 17 proc. większą niż materiały referencyjne dostępne obecnie na rynku.

Claessens zauważa również, że SABIC w swoich rozwiązaniach dla branży opakowań koncentruje się mocno na zrównoważonym rozwoju.

- Postrzegamy SABIC PP FPC45 jako ważny krok naprzód, który powinien umożliwić naszym klientom na zmniejszenie ilości zużywanego tworzywa i energii podczas wytwarzania opakowań sztywnych, ale przy zachowaniu jednakowych lub nawet lepszych właściwości niż wcześniej oraz przy szybszej niż wcześniej produkcji - mówi Claessens. - SABIC planuje kolejne debiuty produktów jeszcze przed końcem roku. To początek nowej linii produktów SABIC dla opakowań sztywnych, jak również dla innych segmentów. Aktualizujemy naszą ofertę, aby odpowiedzieć na potrzeby niezaspokojone dotąd na rynku. Stanowi to część ważnego działania firmy na rzecz innowacyjności.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska