Nowy zakład recyklingu tworzyw sztucznych

Nowy zakład recyklingu tworzyw sztucznych
W ostatnich dniach czerwca firma Evoltaic Sp. z o.o. uruchomiła w Ostrowcu Świętokrzyskim nowy zakład recyklingu tworzyw sztucznych. W ramach inwestycji na działce o powierzchni 1,2 ha powstał nowoczesny obiekt składający się z dwóch hal produkcyjnych o powierzchni 3,5 tys. m kw. oraz nowoczesnego biurowca. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane na terenie rewitalizowanej starej huty. Zatrudnienie w zakładzie produkującym wysokiej czystości regranulat znajdzie 100 osób.

W uroczystości otwarcia zakładów wzięli udział przedstawiciele instytucji samorządowych, członkowie Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji z Lublina, reprezentanci generalnego wykonawcy, wspólnicy Paweł Kuta, Leszek Kuta - współwłaściciele firmy K&K Recykling z pracownikami oraz partnerzy biznesowi firmy i przyjaciele.

- Ostrowiecki zakład ma cechować pełna specjalizacja i innowacyjność - powiedziała Monika Majcher, prezes zarządu firmy Evoltaic. - Cały ciąg produkcyjny jest oparty na patencie.

- Cała technologia opiera się na odczyszczaniu materiału z tworzyw sztucznych, które nie nadają się w żaden sposób do zaadoptowania procesowego - powiedział wspólnik Paweł Kuta. - Najpierw będzie tu selekcja, później mycie materiału, następnie granulacja, podczas której materiał otrzyma walory odpowiednie do produkcji. W Ostrowcu Świętokrzyskim będzie przetwarzane około 1000-1500 ton odpadów z tworzyw sztucznych, co daje firmie jedno z czołowych miejsc w Polsce w dziedzinie recyklingu. Przetworzony regranulat będzie służył do wytwarzania materiałów opakowaniowych, z którymi mamy styczność na co dzień, jak reklamówka sklepowa czy w rolnictwie folia okrywowa.

Evoltaic


Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych", przy wsparciu środków UE z działania 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym", w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.


Recykling, regranulaty, folie, tworzywa sztuczne
 

Recykling, regranulaty, folie, tworzywa sztuczne

Polska, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, Al. Solidarności 21