Nowy zespół mikrowtrysku firmy Arburg

Nowy zespół mikrowtrysku firmy…
Firma Arburg konsekwentnie rozszerza ofertę wtryskarek i komponentów, także w zakresie mikrowtrysku. Oprócz modułu mikrowtrysku firma opracowała do serii elektrycznych wtryskarek Alldrive dodatkowo zespół mikrowtrysku o wielkości 5 według EUROMAP.

Nowy zespół mikrowtrysku został opracowany specjalnie z myślą o precyzyjnej regulacji krótkich ruchów, przy jednocześnie dużej dynamice napełniania. Podobnie jak w module mikrowtrysku zastosowano 18- lub 15-milimetrowy ślimak służący do topienia tworzywa oraz 8-milimetrowy ślimak do wtrysku. Dzięki temu najmniejsza ilość tworzywa o masie poniżej 1 grama jest delikatnie przetwarzana według koncepcji FIFO.

Produkowane w technologii mikrowtrysku detale są często mniejsze od granulatu tworzywa. Dlatego o jakości wyprasek decydują: homogeniczność stopionego tworzywa sztucznego, krótki czas jego plastyfikacji i praca według zasady first-in-first-out.

Za pomocą technologii tej można produkować np. koło zębate z POM o wielkości wynoszącej zaledwie kilka milimetrów i masie 0,001 g, ceramiczne ferrule łączące wiązki włókien szklanych służących do transmisji danych czy precyzyjne elementy zegarów.

ArburgProducent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233