Obsesja Papieru i Tworzyw dobiegła końca

Obsesja Papieru i Tworzyw…
Ubiegłoroczna edycja konkursu Obsesji Papieru i Tworzyw zorganizowanego przez firmę Cezex dobiegła końca. Ostatnia wystawa pokonkursowych prac odbyła się w Gdańsku.

Konkurs Obsesja Tworzyw i Papieru adresowany był do agencji reklamowych, niezależnych twórców i drukarni, dla których papier i tworzywa są źródłem twórczej inspiracji. Wszystkie prace musiały być wykonane właśnie z papieru lub tworzywa sztucznego. W tym roku swoje prace nadesłało blisko pół tysiąca osób. Ostatnia edycja pokazała kilka ciekawych trendów na rynku. Przede wszystkim unaoczniła, że zwiększa się znaczenie tworzyw w marketingu i reklamie. To już równoległe do papieru podłoże przekazu. Wiele firm publikując swoje foldery, raporty roczne korzysta bowiem nie tylko z papieru, co jeszcze kiedyś było normą, ale też wykorzystuje właśnie tworzywa sztuczne, które z pewnością wyróżniają takie publikacje i czynią je bardziej oryginalnymi.

Ostatnia wystawa Obsesji Papieru i Tworzyw gościła w gdańskiej Galerii Klubu Żak Wcześniej można ją było obejrzeć w Warszawie, Krakowie, Rudzie Śląskiej, Poznaniu i Łodzi.

Wystawa Cezex w Gdańsku

- Ekspozycję tradycyjnie odwiedził tłum gdańszczan, którzy z zainteresowaniem śledzą trendy w poligrafii, projektowaniu a także nowe możliwości obróbki papieru i tworzyw. Na otwarciu gościliśmy jednego z jurorów konkursu - prof. Jacka Milera z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który nie tylko oceniał zgłoszone prace, ale jest także wielkim orędownikiem i skutecznym propagatorem naszego konkursu wśród studentów ASP - mówi Marzena Kwaczeniuk - Gerke z firmy Cezex. - Duże zainteresowanie wystawą w Gdańsku świadczy o wpisaniu na trwałe Obsesji Papieru i Tworzy w kalendarz kulturalnych wydarzeń w Trójmieście. Warto podkreślić fakt, że wśród zwycięzców i laureatów konkursu jest wielu twórców z Pomorza. Należą do nich; Magdalena Zaremba z Pruszcza Gdańskiego, Międzynarodowe Targi Gdańskie z Gdańska, a także Czarny Tulipan z Gdyni, Grawipol ze Słupska, SGM Dark z Sopotu, KIM ze Stargardu Gdańskiego i Agnieszka Grochowska z Gdańska.

Warto dodać, że wernisaż wystawy połączony był z prezentacją kalendarza kreatywnego „Kolory marzeń”. Również w kalendarzu znalazły się dwa projekty autorstwa trójmiejskich twórców, które z wielkim poligraficznym kunsztem na papier przeniosły drukarnie z Sopotu i Gdańska.

Patronem medialnym konkursu zorganizowanego przez Cezex był nasz serwis Plastech.pl.

Wystawa Cezex w Gdańsku

Wszystkie nagrodzone w 2008 r. prace w konkursie Cezexu można zobaczyć tutaj:
Nagrodzone prace w konkursie Cezex

Czytaj więcej: Nagrody 224 Papier 43