Od wtorku targi EPLA w Poznaniu

Od wtorku targi EPLA w Poznaniu
We wtorek w Poznaniu rozpoczęły się targi EPLA. To nowe wydarzenie dla przetwórców tworzyw sztucznych w naszym kraju. Tematyka imprezy to m.in maszyny do przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych, produkty i półfabrykaty z tworzyw sztucznych, dodatki i komponenty do produkcji oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także recykling.

Dotychczas krajowy lider na rynku imprez targowych, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie nie organizowały swoich targów dla branży tworzyw sztucznych. Postanowiły to zmienić i jak przyznają targi EPLA są właśnie wynikiem rozmów i bliskiej współpracy MTP z partnerami z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. W ocenie organizatorów targi są także odpowiedzią na rosnący popyt na innowacyjne rozwiązania technologiczne w tym sektorze. Mimo tych ambitnych zapowiedzi pierwsza edycja EPLI, która wystartowała we wtorek nie przyciągnęła do Poznania wielkiej liczby wystawców. Jest ich ok. 50.

Na EPLI, podobnie jak na każdych innych targach nie zabraknie oczywiście nowości. Zobaczyć będzie można m.in. innowacyjną, nową technologię do kolorowania takich tworzyw jak PVC, polistyren, polipropylen, polietylen oraz ABS. Metoda, którą zademonstruje firma Alba Thymant umożliwia kontrolę nad kolorem. Na innych stoiskach zobaczyć będzie można m.in. suszarki suszące tworzywo powietrzem o niskim punkcie rosy, do wytwarzania którego wykorzystuje się zjawisko termodynamiczne polegające na obniżeniu się temperatury punktu rosy wraz ze spadkiem ciśnienia. Zaletą systemu jest oznaczająca ok. 60 proc. mniejsze zużycie energii oraz wysoką jakość procesu suszenia poprzez absorpcję wilgoci z powierzchni i głębi materiału.

Na targach będzie tez okazja poznać innowacje związane z termostatowaniem form wtryskowych. Chodzi o system, który podczas fazy wtrysku odcina dopływ wody do narzędzia przerywając fazę chłodzenia, pozwala w tym samym czasie na nagrzanie się części zewnętrznej formy wykorzystując naturalny proces plastyfikacji materiału. Proces taki gwarantuje skrócenie czasu trwania cyklu zachowując jakość detalu.

Targi potrwają cztery dni, od 3 do 6 lutego. Hale będą otwarte w godz. 9-17. Oprócz ekspozycji dla zwiedzających zaplanowano też prezentację Małopolskiej Grupy Doradczo Finansowej na temat funduszy unijnych w latach 2007-2013 dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, konferencję firm K-Tron, Tekpro o postępie w technologii obsługi materiałów sypkich. Interesującym wydarzeniem może być też seminarium „Przegląd systemów do pomiaru barwy” spółki Kamado.

Czytaj więcej: Targi 1026

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska