Omron włącza rozwiązania Microscan Systems do swojego portfolio

"Możliwość połączenia ponad 35 lat doświadczenia firmy Microscan w produkcji czytników kodów kreskowych, kamer inteligentnych i weryfikatorów z wiedzą techniczną firmy Omron w dziedzinie automatyki przemysłowej to dla nas interesująca perspektywa", podkreślił Nico Hooiveld, kierownik ds. rynku w Omron Europe. "Możemy teraz zaoferować kompleksowy system dla firm dążących do zintegrowania rozwiązań z zakresu śledzenia i inspekcji w ramach posiadanych linii produkcyjnych. Nasza oferta obejmuje najlepsze w swojej klasie sterowniki z wbudowaną funkcją SQL, które mogą bezpośrednio komunikować się z czytnikami kodów kreskowych i centralną bazą danych".

"Obecni klienci i partnerzy firmy Microscan na poziomie lokalnym nadal będą mieć dostęp do wysokiej jakości rozwiązań, do których przywykli. Zyskują jednak dodatkową korzyść w postaci rozbudowanej sieci sprzedaży i wsparcia technicznego firmy Omron, lokalnego personelu bezpośredniej obsługi klienta i dostępności pełnej gamy produktów - od czujników i komponentów po sterowniki, roboty przemysłowe i urządzenia zabezpieczające - u jednego dostawcy", stwierdził Jan Nieswandt, kierownik ds. marketingu systemów wizyjnych na region EMEA.

Rozwiązania firmy Microscan znajdują zastosowanie w działaniach firmy Omron na rzecz przyspieszenia wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych, co stanowi klucz do realizacji koncepcji "innovative-Automation!". Omron promuje w ten sposób dystrybucję i wymianę informacji zbieranych i przekazywanych przez urządzenia IoT w całym społeczeństwie, tak aby ludzie z różnych części świata mogli korzystać z bezpieczniejszych produktów.

Źródło: Omron