Opakowania Mondi z nagrodami WorldStar 2017

Opakowania Mondi z nagrodami…
Firma Mondi zyskała uznanie jury konkursu WorldStar za dwa opakowania. Zwycięskie projekty pochodzą z dwóch oddziałów segmentu biznesowego firmy związanego z produkcją opakowań z tektury falistej - Mondi Grünburg w Austrii (IceBox) oraz Mondi Tire Kutsan w Turcji (Queen Display).

Zaprojektowane przez Mondi Grünburg opakowanie chłodzące IceBox, które zwyciężyło w kategorii Jedzenie, ma duży potencjał w zastosowaniach związanych z transportem chłodzonych lub wrażliwych na temperaturę produktów spożywczych i napojów. Przy produkcji powierzchni tego pudełka z tektury falistej wykorzystano specjalną technologię - izolację Paratherm firmy Mondi, która pozwala zachować pełną zdatność opakowania do odzysku i poprawia jego wydajność podczas chłodzenia i mrożenia. W rezultacie saszetki z lodem i pokruszony lód zapewniają lepsze chłodzenie, a jeśli lód stopnieje, opakowanie zatrzymuje wodę w środku. Klienci natomiast mogą ugasić pragnienie zimnym napojem lub zjeść coś świeżego w podroży.

Mondi


Zaprojektowane przez Mondi Tire Kutsan opakowanie Queen Display, które zwyciężyło w kategorii Punkt sprzedaży, to innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie z sektora kwiaciarskiego. Chroni delikatne kwiaty przed uszkodzeniami podczas transportu, a także pozwala prezentować je w atrakcyjny sposób w punkcie sprzedaży. Opakowanie z tektury falistej spełnia więc jednocześnie dwie funkcje. Poza tym, że opakowanie zapobiega uszkodzeniom kwiatów w transporcie, do jego produkcji zużywa się o 51 proc. mniej materiału w porównaniu do standardowych produktów tego typu.

Mondi


- Jesteśmy dumni, że dwa nasze projekty znalazły uznanie międzynarodowego jury WorldStar Awards 2017, gdyż ukazują potencjał materiału na bazie papieru w produkcji innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych - powiedział Jan Blankiewicz, kierownik ds. innowacji produktowych w Mondi Corrugated Packaging. - Ta nagroda to ukoronowanie pasji, z jaką opracowujemy najnowocześniejsze technologie w zrównoważony sposób.

Oprócz tych prestiżowych nagród oddział Mondi Grünburg zdobył w tym roku jeszcze dwie inne, zwyciężając w konkursie Wellpappe Austria Awards i otrzymując austriacką nagrodę państwową "Smart Packaging". Dla oddziału Mondi Tire Kutsan nagroda WorldStar Award 2017 jest już trzecią w tym roku. Wcześniej odniósł sukces w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Tureckich Producentów Opakowań (ASD) i fundację CEVKO.

WorldStar Awards to ważny międzynarodowy konkurs branży opakowaniowej organizowany corocznie przez Światową Organizację Opakowań (WPO). Ma na celu wyróżnianie rozwiązań opakowaniowych z uwzględnieniem przede wszystkim projektu, technologii i funkcjonalności. W tym roku zgłoszono 291 projektów opakowań z 35 krajów. Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas ceremonii wręczenia nagród i wieczornej gali, które odbędą się 4 maja 2017 r. w Düsseldorfie w ramach wystawy Interpack 2017.