Opakowania skutecznym narzędziem marketingowym dla firm

Opakowania skutecznym narzędziem…
Sklepy internetowe i stacjonarne prześcigają się w zabieganiu o uwagę klientów. Intensywnie pracują nad ulepszaniem swoich artykułów i dodają coraz to nowe propozycje do swoich asortymentów. Inwestują również w pokazywanie swoich produktów w sieci i w przestrzeni miejskiej. Jednak jest także inny sposób na zrobienie dobrego wrażenia na klientach - odpowiednie opakowanie.

Kartony kojarzą się zwykle z magazynowaniem lub transportem. Często z założenia mają być jedynie wytrzymałe po to, by klient otrzymał ich zawartość w nienaruszonym stanie. Jednak warto pamiętać, że szare opakowania mają w sobie duży potencjał marketingowy. Ich odpowiednie dopasowanie i ozdobienie zapewnią producentom zainteresowanie odbiorców ich marką i artykułami, które może się utrzymać jeszcze na długo po otworzeniu paczki.

Otrzymując swój produkt, klient powinien poczuć się wyjątkowo. Dlatego kiedy pracownik przygotowuje kartonowe pudełka do wysyłki, powinien zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Na ich zewnętrznej stronie powinno się znajdować logo firmy. Można je również umieścić na taśmie, którą przesyłka zostanie obklejona. Do wnętrza pudełka idealnie nadaje się miękka kolorowa wyściółka lub wypełniacz w formie spiralnych, papierowych włókien. Dzięki artykułom ozdobnym uda się odpowiednio wyeksponować właściwą zawartość paczki.

- Dbanie o wyjątkowy wygląd opakowań pomaga wyróżnić ofertę danego producenta na tle konkurencji - mówi Jarosław Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie Rajapack, będącej dystrybutorem materiałów opakowaniowych. - Po otrzymaniu estetycznego opakowania klient będzie pod dużym wrażeniem i w swoim prywatnym rankingu umieści firmę - nadawcę przesyłki - na wyższej pozycji niż inne przedsiębiorstwa, dysponujące takim samym typem artykułów. To wartościowa opinia, która dobrze wróży na przyszłość.

Opakowania


Kolorowe papiery do pakowania, ozdobne torby czy woreczki z organzy królują podczas świąt, a także innych okazji, takich jak urodziny, imieniny i wesela. Jednak można zaobserwować, że firmy coraz częściej decydują się na elegancką ekspozycję swoich produktów także na co dzień. Klienci odbierają to jako prezenty otrzymywane bez żadnego powodu, co wprawia ich w dobry nastrój.

- Rajapack ma bogatą ofertę opakowań ozdobnych - dodaje Kamiński. - Stanowią one wyjątkową oprawę dla towarów luksusowych, a tym zwyczajnym nadają ekskluzywnego charakteru.

Firma Rajapack Sp. z o.o. powstała w 2011 roku jako jedna z siedemnastu filii Grupy Raja. Jest ona europejskim liderem na rynku dystrybucji opakowań i może się poszczycić ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Polski oddział oferuje ponad 2,2 tys. artykułów opakowaniowych w sklepie online, które klienci otrzymują w ciągu 24 h od czasu złożenia zamówienia.

- Bardzo dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się usługi Rajaprint, dostępne na stronie rajapack.pl, pozwalające na projektowanie własnych opakowań - mówi Kamiński. - Można wybrać pożądany wymiar torby ozdobnej i nanieść na nią indywidualny nadruk. Własne hasło reklamowe i logo można również umieścić na taśmie samoprzylepnej. Osoby robiące zakupy w naszym sklepie często decydują się też na produkty komplementarne zabezpieczające przesyłki.

Produkty Rajapack wybierają najczęściej różne sklepy internetowe, firmy z branży kurierskiej, logistycznej, farmaceutycznej, automatycznej czy elektronicznej. Od roku pracownicy przedsiębiorstwa realizują również zamówienia od klientów z Czech i Słowacji.

Czytaj więcej: Opakowania 1297 Reklama 41

brak
 

Kartony, pudła, opakowania, Taśmy samoprzylepne, etykiety, kartony, koperty, woreczki strunowe, folie, wypełniacze, nadruki

Polska