Opakowanie do margaryny firmy RPC Bebo

Opakowanie do margaryny firmy…
Firma RPC Bebo Plastik stworzyła nowe podwójne opakowanie do margaryny. Powstało ono z polipropylenu w technologii termoformowania i wstępnego drukowania na folii. Opakowanie zostanie zaprezentowane podczas zbliżających się targów interpack 2008.

Opakowanie składa się z dwóch porcji o wielkości 100 g, których połączone krawędzie są perforowane. Po zakupie produktu pojemniki można łatwo przełamać, tak aby podczas używania pierwszej porcji druga pozostała zamknięta i dłużej zachowała świeżość.

Koncepcja opakowania została stworzona z myślą o rosnącej liczbie jednoosobowych gospodarstw domowych, dla których typowe pudełko margaryny może być nieodpowiednie. Ponadto nowe opakowanie wzbogacono o odpowiednią wielkość, która idealnie sprzyja konsumpcji w pracy lub na pikniku.

Opakowanie do margaryny firmy RPC Bebo

Nowy pojemnik został przekształcony ze starego, tak by posiadał większą funkcjonalność, podlegał łatwiejszemu konfekcjonowaniu oraz ładniej się prezentował. W oparciu o swoje doświadczenie produkcyjne zakłady RPC Bebo Plastik opracowały metodę tworzenia perforacji w procesie termoformowania, co jest zadaniem trudnym w przypadku tworzywa PP.

Dodatkowo opakowanie zaprojektowano w ten sposób, aby mieściło się w gniazdach do standardowych pojemników 500 g margaryny, dzięki czemu konfekcjonowanie może odbywać się na istniejących liniach napełniających.

Na pojemnikach nalepiane są etykiety, a wieczka zdobione są opatentowaną przez Bebo techniką drukowania przed termoformowaniem, co zapewnia doskonałą prezentację na półce i spójne oznakowanie całej rodziny produktów, ponieważ inne wersje pojemnościowe tej margaryny są zdobione w ten sam sposób.

RPC Bebo należy do największych europejskich wytwórców opakowań. Posiada oddziały w 13 krajach, również w naszym. RPC Bebo Polska specjalizuje się w opakowaniach do żywności, od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku opakowań do margaryn. Inne obszary działalności spółki to opakowania do serów miękkich, lodów, sałatek, mięsa, pasztetów i dań gotowych.