Opakowanie pomaga w śledzeniu bólu

Opakowanie pomaga w śledzeniu…
W ramach współpracy koncernu opakowaniowego Stora Enso z organizacjami medycznymi powstało niecodzienne opakowanie pomagające w śledzeniu natężenia bólu.

Projekt ma pomóc w leczeniu bólu u osób objętych opieką ambulatoryjną. Urządzenie o nazwie Health Journal to elektroniczny dziennik medyczny, który pacjentom np. oddziałów onkologicznych i klinik leczenia bólu objętych pomaga zbierać dane dotyczące ich reakcji na analgetyki.

Według organizacji medycznych dokładne prowadzenie takiego dziennika jest utrudnione w przypadku tego rodzaju pacjentów. Aby móc ocenić, jak działa zaproponowana kuracja, lekarze muszą w pełni zaufać ich pamięci i konsekwencji w prowadzeniu przez nich notatek w sposób ciągły. Health Journal ma ułatwić pacjentom dokumentację bolesnych stanów. Zgromadzone informacje przetwarza na dane elektroniczne, na podstawie których przy uwzględnieniu znanych już wyników cząstkowych można przewidzieć prawdopodobny wynik końcowy.

W projekcie bierze udział m.in. Stora Enso. Opracowała inteligentne kartonowe opakowania, które opatrzone zostały nadrukiem warstwy przewodzącej i zabudowanym w nich mikroczipem. Stora Enso połączenie kartonu i elektroniki zastosowała już przy opakowaniu Pharma DDSi. Do projektu Health Journal skandynawski koncern dostarcza obecnie tzw. "kartę Memori“ działającą na tej samej zasadzie.Czytaj więcej: Opakowania 1342 Medycyna 118

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska