Orlen Serwis przejął litewską spółkę UAB Emas

Orlen Serwis przejął litewską…

Orlen Serwis sfinalizował transakcję zakupu akcji litewskiej spółki UAB Emas, stając się jej jedynym właścicielem. Konsolidacja firm umożliwi optymalizację kosztów i nakładów ponoszonych na działalność serwisową w całej Grupie Kapitałowej Orlen. Proces połączenia aktywów serwisowych oznacza także korzyści dla pracowników obu spółek oraz ich klientów.

Orlen Serwis będzie kontynuować dotychczasową działalność serwisową w zakresie branży automatycznej, elektrycznej oraz utrzymania powierzchni i obiektów na terenie rafinerii w Możejkach. Działalność Spółki zostanie dodatkowo rozszerzona o serwis w zakresie mechaniki statycznej i mechaniki maszyn wirujących.

- Przejęcie UAB Emas ma na celu utworzenie scentralizowanego ośrodka w ramach Grupy Orlen o wysokich, specjalistycznych kompetencjach technicznych. Jego funkcjonowanie przyczyni się do usprawnienia procesu zarządzania obszarem remontów w ramach Grupy. Będzie też okazją do  transferu specjalistycznej wiedzy i doświadczeń. Jednocześnie większa skala działalności Orlen Serwis ułatwi wdrażanie nowych rozwiązań technicznych i innowacji. Umożliwi też lepsze dopasowanie usług do potrzeb klientów z Grupy Orlen - powiedział Albert Kołodziejski, prezes spółki Orlen Serwis.

Od lipca tego roku planowane są pierwsze przyjęcia pracowników litewskich, którzy rozpoczną świadczenie usług serwisowych w branżach mechanicznych. O realizowanym procesie zostali oni poinformowani podczas spotkania z Zarządem Orlen Serwis.

Początki istnienia spółki sięgają roku 1963, kiedy to w obecnym PKN Orlen (wówczas Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne) powołano Służbę Głównego Automatyka, zajmującą się  serwisem i utrzymaniem ruchu urządzeń i instalacji. W wyniku restrukturyzacji spółka w 1999 roku została przekształcona w Centrum Serwisowe Automatyki PetroAutomatyka. Następnie w wyniku wprowadzenia na rynek marki Orlen, w 2001 r. Spółka zmieniła nazwę na Orlen Automatyka sp. z o.o., zatrudniając początkowo ok. 200 pracowników.

W październiku 2014 roku doszło do utworzenia Orlen Serwis S.A., prowadzącej działalność serwisowej w zakresie automatyki, elektryki oraz mechaniki.

Źródło: PKN Orlenbrak
 

Największy koncern petrochemiczny w Polsce.

Polska


Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02