Oskary dla Elesa+Ganter

Oskary dla Elesa+Ganter
Produkt firmy Elesa+Ganter zdobył jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego - International Forum Design Award 2009. Tym razem wyróżnienie przypadło zawiasom CFT. Tym samym firma powiększyła swój dorobek produktów nagrodzonych Oskarami Wzornictwa, bo za takie uznaje się te odznaczenia International Forum Design Award.

Nagrodzone zawiasy to przykład skutecznego wykorzystania rozwiązań pochodzących z sektora tworzyw sztucznych. Oto bowiem produkty zostały w całości wykonane ze wzmacnianego włóknem szklanym technopolimeru powstałego na bazie.

- Pomysł nadania klasycznym zawiasom ciekawszego wzornictwa, czyli zaokrąglonych kształtów, błyszczących pokrywek gniazd śrub umożliwił wykroczenie poza sektor typowo przemysłowych zastosowań, a samo wykonanie znalazło uznanie jury IF Design. Pokrywki śrub wykończone „na połysk” nadają zawiasom delikatniejszy i bardziej wysublimowany wygląd. Mogą też one być dostosowywane do indywidualnych wymagań – inne kolory, nadruki itp. Zawiasy CFT dostępne są standardowo w szerokości 48 mm (rozstaw otworów 31 mm) z gniazdami pod śruby z łbem stożkowym lub cylindrycznym. Ponieważ wykonane są w całości z tworzywa sztucznego, więc możliwie jest ich stosowanie w niemalże każdych warunkach atmosferycznych – tłumaczy Filip Granowski z firmy Elesa+Ganter.

Wpisz tytuł dla obrazu

Stowarzyszenie International Forum Design od 1954 roku przyznaje wyróżnieniaia IF (Industry Form) w dziedzinie wzornictwa przemysłowego za najlepsze projekty. Organizowany co roku konkurs jest zaliczany do najważniejszych na świecie. Zgłaszane są do niego produkty z całego świata. Przyznawaniem nagród w 12 kategoriach użytkowych zajmuje się jury złożone ze światowych sław w dziedzinie projektowania przemysłowego.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter. Obecnie ELESA+GANTER to blisko 40 tys. elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska