Oskary wzornictwa przemysłowego dla firmy ELESA

Oskary wzornictwa przemysłowego…
Duży sukces firmy ELESA w prestiżowym i międzynarodowym konkursie wzornictwa przemysłowego „International Forum Design Award 2007”. Jej dwa produkty zdobyły jedną z najważniejszych nagród. W kategorii Przemysł/Budownictwo nagrodzono rękojeści EBK-SOFT i uchwyty EPR, będące rozszerzeniem grupy produktów o nazwie Ergostyle. W branży wzornictwa przemysłowego te nagrody smakują niczym Oskary w świecie filmu.

Linia produktów o nazwie ERGOSTYLE została wprowadzona w 1995 r. Jest odpowiedzią na stale zwiększające się wymagania estetyczne i funkcjonalne stawiane wyrobom, w których są one wykorzystywane. Elementy tej grupy charakteryzują się perfekcyjnie dopracowaną ergonomią i rozszerzoną - w stosunku do standardowej - gamą kolorystyczną. Każdy z elementów dostępny jest zarówno w całości jak i części w sześciu odmianach kolorystycznych.

Oznaczenie SOFT używa się dla produktów dodatkowo pokrytych warstwą miękkiego elastomeru. Zapewnia to pewniejszy „chwyt” elementu w warunkach częstego użytkowania, nawet przy mokrych, spoconych lub zaolejonych dłoniach.

Dzięki tym cechom elementy ERGOSTYLE i SOFT znajdują zastosowanie nie tylko w urządzeniach „typowo” przemysłowych, ale też w innych segmentach rynku. Tym samym wykraczają poza ogólnie pojęte „elementy maszyn” i są szeroko stosowane w wyposażeniu szpitalnym, medycznym, rehabilitacyjnym, urządzeniach do ćwiczeń siłowych, urządzeniach biurowych oraz wszędzie tam, gdzie walory estetyczne i łatwość obsługi są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu na rynku.

Jak wyglądają nagrodzone produkty?
Rękojeść EBK-SOFTNagrodzone rękojeści EBK-SOFT są wykonane z wysokoudarowego, wzmocnionego technopolimeru na bazie polipropylenu (PP) powleczonego delikatnym w dotyku elastomerem. Materiał jest odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne. W przypadku niektórych wariantów EBK-SOFT możliwe jest zamontowanie na wierzchołku rękojeści pokrywki ze szkła powiększającego, pod którą można umieścić opisy lub symbole graficzne. Rękojeści można montować przy pomocy wewnętrznej gwintowanej wstawki lub gwintowanego trzpienia.

Z kolei nagrodzone uchwyty EPR są także wykonane z technopolimeru o matowej powierzchni. Są dostępne w trzech wariantach wyposażenia: bez zaślepki z mocowaniem na wcisk, z zaślepką i mocowaniem na śruby oraz z zaślepka, klapką i mocowaniem na śruby.

Zaślepki są dostępne w sześciu różnych kolorach. Dzięki szczególnej, kompaktowej formie i zaokrąglonym liniom wygląd uchwytów EPR jest bardzo nowoczesny. Ergonomia uchwytu zapewnia jednocześnie przyjemny i pewny chwyt. Jego otwór można przykryć szczelnie dopasowaną klapką, zaś kolorowe zaślepki mogą sygnalizować określone funkcje uchwytu.

International Forum Design Award
Stowarzyszenie International Forum Design od 1954 r. przyznaje wyróżnieniaia IF (Industry Form) w dziedzinie wzornictwa przemysłowego za najlepsze projekty. Organizowany co roku konkurs jest zaliczany do najważniejszych na świecie. Zgłaszane są do niego produkty z całego świata. Przyznawaniem nagród w 12 kategoriach użytkowych zajmuje się jury złożone ze światowych sław w dziedzinie projektowania przemysłowgo. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 2293 produktów z 35 krajów świata.

ELESA+GANTER
Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001.

Co jeszcze warto wiedzieć?
ELESA+GANTER to blisko 40 tys. elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę.

Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów, m.in. - "International Forum Design Award", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz wysokiej jakości produktów, także doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.