PCC Autochem wśród czołowych przewoźników chemicznych

PCC Autochem wśród czołowych… Spółka PCC Autochem jako jedyna polska firma została przyjęta w poczet członków stowarzyszenia European Chemical Transport Association (ECTA). Należy do niego ok. 100 największych firm europejskich prowadzących działalność w obszarze przewozu substancji chemicznych drogą lądową. Celem ECTA jest podnoszenie standardów w zakresie efektywności, bezpieczeństwa oraz jakości transportu chemikaliów.

Firma z Brzegu Dolnego jest jedną z pierwszych spółek z obszaru Europy Środkowej, która będzie uczestniczyć w obradach ECTA i kierować wnioski do Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego (Cefic). Członkostwo w organizacji ma charakter prestiżowy, a przyjęcie spółki wymagała rekomendacji innych jego członków. 

- Jest to istotny zaszczyt dla firmy, ale i odpowiedzialność - powiedział Artur Nowotny, prezes spółki PCC Autochem. - Będziemy godnie reprezentować interesy przewoźników chemicznych zarówno z Polski, jak i Europy Środkowej.

PCC Autochem Sp. z o.o. świadczy usługi transportowe, w których stawiane są wysokie wymagania w zakresie materiałów niebezpiecznych stałych i płynnych. Spółka jest zobligowania do wzmożonej dbałości o jakość świadczonych usług, ochronę zdrowia pracowników, bezpieczeństwa pracy i ochronę środowiska.

Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC SE z siedzibą w Duisburgu, prowadzącej działalność w branży chemicznej, energetycznej i logistycznej. Blisko 3 tys. osób pracuje w 78 spółkach wchodzących w skład grupy.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4