PCC Rokita funduje stypendia dla studentów

PCC Rokita funduje stypendia…
Stypendium w wysokości tysiąca zł miesięcznie, będzie otrzymywać 14 studentów z Politechniki Wrocławskiej, którzy zakwalifikowali się do programu stypendialnego PCC Rokita.

„Napisz z nami pracę dyplomową"- to hasło przewodnie programu realizowanego od 5 lat przez Grupę Kapitałową PCC. Studenci wydziałów: chemicznego, elektrycznego, mechaniczno-energetycznego oraz geoinżynierii, górnictwa i geologii przygotują prace magisterskie lub inżynierskie związane z działalnością spółki. Będą zobowiązani do odbycia 30 godzin praktyk miesięcznie, w trakcie których firma umożliwi im realizację badań w nowoczesnych laboratoriach, udział w programie szkoleniowym a także zdobycie doświadczenia w biznesie. Już we wrześniu studenci wezmą udział w szkoleniach interpersonalnych, będą też poznawać zakład.

- Oprócz pomocy finansowej zapewniamy możliwość rozwoju i uzyskania odpowiednich kompetencji. Pomagamy studentom na strategicznych dla rozwoju firmy kierunkach, a najzdolniejsi mogą liczyć na stałe zatrudnienie – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

Grupa PCC od lat wspiera różne inicjatywy edukacyjne, m.in. współorganizowała konkursy naukowe o tematyce chemicznej i prowadziła edukację proekologiczną. Finansowała też uczniom lokalnych szkół ponadgimnazjalnych zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych.

Spółka PCC Rokita SA należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół trzech branż: chemia, energia i logistyka. Wraz ze spółkami zależnymi, produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych.


Prawie 1000 produktów i formulacji chemicznych
 

Prawie 1000 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4


Reportaże

Forum

Iebm

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-05-23

Iebm

Porządkowanie przewodów do medium chłodzącego 2019-05-23

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18