PCC Rokita wchodzi do Tajlandii

PCC Rokita wchodzi do Tajlandii Zarząd spółki PCC Rokita SA poinformował, iż 9 stycznia zawarł umowę o utworzeniu spółki joint venture z firmą IRPC Polyols Company Limited z siedzibą w Bangkoku (Tajlandia). Nowa spółka będzie zajmowała się sprzedażą polioli i systemów poliuretanowych, znajdujących się obecnie w portfelu firmy IRPCP. Ponadto IRPCP będzie wytwarzała na rzecz utworzonej spółki JV nowe produkty na bazie licencji technologicznej od PCC Rokita SA. Obie strony porozumienia będą posiadały po połowie udziałów w spółce joint venture.

W wydanym komunikacie zarząd PCC Rokita podaje, że dla polskiego udziałowca utworzenie spółki joint venture z partnerem z Tajlandii ma wspomóc rozwój sprzedaży polioli i systemów poliuretanowych na terenie Azji Południowo-Wschodniej, Chin i Indii.

Wybór kontrahenta nie jest przypadkowy. Spółka IRPCP wchodzi w skład holdingu IRPC, działającego od 30 lat w sektorze chemicznym oraz w branży produktów petrochemicznych i naftowych. IRPCP jest ważnym producentem i dystrybutorem polioli na terenie Tajlandii oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj więcej:
Umowy 158

Ponad 1300 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1300 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4

Reportaże

Forum