PET Loop w opakowaniach PepsiCo

PET Loop w opakowaniach PepsiCo Firmy Loop Industries oraz PepsiCo ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy, która umożliwi PepsiCo zakup i produkcję opakowań z plastików wytwarzanych w amerykańskiej fabryce Loop, w tym plastiku PET Loop™ pozyskiwanego w 100% z recyklingu.

Stały wzrost zapotrzebowania na materiały opakowaniowe zgodne ze zrównoważonym rozwojem przyczynił się do opracowania przez Loop™ Industries przełomowej technologii, która umożliwia rozdział, odzysk i nieskończony recykling bezwartościowych i niskowartościowych tworzyw sztucznych w pełnowartościowe surowce PET. To innowacyjne rozwiązanie spełnia wymogi amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa żywności i leków (FDA) w zakresie przetwarzania opakowań w tworzyw sztucznych bez względu na ich kolor, przejrzystość czy stan, w tym przedmiotów takich jak wykładziny, ubrania lub inne tekstylia poliestrowe (również barwionych i domieszkowanych), a nawet tworzyw wyławianych z oceanów, poddawanych długotrwałej ekspozycji na słońce i sól morską.

Technologia przetwarzania tworzywa PET Loop™ została uznana przez firmę PepsiCo, jednego z największych nabywców tego surowca, za technologię o ogromnym potencjale komercyjnym, która umożliwia zwiększenie udziału przetworzonego plastiku w opakowaniach, przyczyniając się tym samym do realizacji ambicji firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju, jak również oczekiwań konsumentów. Zawarta umowa jest zgodna z długofalową strategią PepsiCo „Działanie ze świadomością celu” (Performance with Purpose) i podkreśla przyjęte zobowiązanie firmy w zakresie poszukiwania alternatywnych i kreatywnych rozwiązań dla wyzwań związanych z przetwarzaniem odpadów z tworzyw sztucznych.

- Technologia Loop™ umożliwia PepsiCo zajęcie wiodącej pozycji w zakresie przetwarzania opakowań plastikowych i niedopuszczenia do sytuacji, w której opakowania takie staną się odpadami - powiedział dr Mehmood Khan, wiceprezes i dyrektor ds. naukowych w PepsiCo. „Partnerstwo między naszymi firmami to kolejny krok na drodze do stworzenia zgodnej z dążeniami PepsiCo gospodarki obiegu zamkniętego.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczać plastik PET Loop™ wiodącej marce spożywczej - powiedział Daniel Solomita, założyciel i dyrektor generalny Loop™ Industries. - Współpraca z PepsiCo, wiodącym na świecie producentem żywności i napojów, przyczynia się do wzmocnienia wartości oferowanej przez markę Loop™ i jej misji: przyspieszenia procesu wykorzystywania w produkcji masowej materiałów z tworzyw sztucznych pochodzących ze źródeł odnawialnych i odchodzenia od tradycyjnej gospodarki pozyskiwania materiałów, produkcji opakowań i pozbywania się odpadów – dodał Daniel Solomita.

Podpisana umowa zakłada ponadto prowadzenie wspólnych działań marketingowych i komunikacyjnych, mających na celu zwiększanie świadomości w zakresie recyklingu, zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

Czytaj więcej:
Butelki 255