PKC Group zamknie fabrykę w Polsce

PKC Group zamknie fabrykę… Fiński koncern PKC Group konsoliduje swój biznes systemów kablowych na terenie Europy i Ameryki Południowej. W ramach restrukturyzacji spółka przeniesie produkcję z Sosnowca i estońskiej miejscowości Haapsalu do fabryk zlokalizowanych w Serbii i na Litwie.

Zamknięcie fabryk w Polsce i Estonii, które zatrudniają łącznie 900 osób, jak również zakładów w Itajuba w Brazylii, nastąpi do końca br. Restrukturyzacja firmy, która według harmonogramu zakończy się do marca 2016 roku, ma przynieść 12-14 mln euro oszczędności rocznie.

PKC Group jest producentem systemów kablowych i elektronicznych opartych na PVC i innych tworzywach sztucznych. Wyroby spółki skierowane są m.in. dla branży pojazdów użytkowych - ciężarówek, autobusów, pojazdów używanych w budownictwie, leśnictwie i rolnictwie.

Grupa PKC obecna jest obecnie w 11 krajach świata. W Polsce oprócz zakładów w Sosnowcu firma posiada drugą fabrykę w Starachowicach. W 2013 roku przychody koncernu wyniosły 884 mln euro.

Czytaj więcej:
Kable 16