Paint the Future - AkzoNobel zaprasza do wspólnego malowania przyszłości

Paint the Future - AkzoNobel…

AkzoNobel, producent farb i powłok, 8 stycznia rozpoczyna zapowiadany pod koniec ubiegłego roku projekt Paint the Future skierowany do start-upów i scale-upów z całego świata. Zespół ekspertów firmy we współpracy z KPMG przez najbliższe miesiące poszukiwać będzie najnowocześniejszych i najbardziej rewolucyjnych pomysłów z różnych zakątków globu, które w połączeniu ze światową pozycją AkzoNobel, jego know-how i doświadczeniem mają szansę zrewolucjonizować przyszłość branży.

AkzoNobel znany jest w branży ze swojego innowacyjnego podejścia do rozwoju produktów w kierunku bardziej przyjaznych użytkownikom i środowisku. Już teraz produkuje m.in. farby, które oczyszczają powietrze, są odporne nawet na ekstremalnie wysokie temperatury czy niesprzyjające warunki. W portfolio firmy są także powłoki, które zmniejszają opór wody, dzięki czemu jednostki pływające mogą ograniczyć zużycie paliwa, a tym samym mają mniejszy wpływ na zanieczyszczenie środowiska.

- W ciągu ostatnich pięciu lat firma zainwestowała ponad 1,8 miliarda euro w badania i rozwój. Nasi pracownicy Działu B+R nieustannie znajdują nowe inteligentne rozwiązania - mówi Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii w AkzoNobel. - Niemniej jednak wyzwaniem pozostaje technologiczne wdrażanie: mniejsze firmy obsługujące klasyczną niszę rynkową są czasem bardziej elastyczne - dodaje.

Poprzez Paint the Future koncern zaprasza start-upy i scale-upy z całego świata do wspólnej pracy oraz przekształcenia ich ekscytującego potencjału w genialną rzeczywistość. Chce połączyć nowe, przełomowe technologie z dynamicznie rozwijającym się światem farb i powłok, a także przyspieszyć wdrażanie innowacji, które przełożą się na lepszą i czystszą przyszłość. Zwycięzcy będą mieli szansę na rozpoczęcie współpracy z AkzoNobel.

Wyzwanie stawiane uczestnikom przez AkzoNobel to doskonały przykład synergii wiedzy i know-how z nowym spojrzeniem na rynek. To również forma akceleratora dla młodych przedsiębiorstw. - Uczestnicy projektu będą mieć dostęp do cennych rad, doświadczeń, informacji zwrotnych, ale także kontaktów, które pomogą im w budowaniu i rozwijaniu biznesu, szybszym wejściu na rynek, a nawet oferowaniu rozwiązań na całym świecie - podkreśla Klaas Kruithof.

Wyznaczono pięć obszarów, w których przyjmowane są zgłoszenia do projektu Paint the Future:

  • Zarządzanie wynikami badań
  • Inteligentna aplikacja
  • Racjonalne wykorzystanie zasobów
  • Lepsze właściwości
  • Biologia źródłem inspiracji

Uruchomiona została dedykowana platforma letspaintthefuture.com, gdzie można dowiedzieć się więcej o każdym obszarze, zobaczyć zgłoszenia i nawiązać kontakt z pozostałymi uczestnikami - innymi start-upami, innowatorami oraz ekspertami firmy AkzoNobel.

Projekt Paint the Future wystartował 8 stycznia 2019 r. Od tego dnia do 1 marca br. przyjmowane są zgłoszenia. Finaliści wyłonieni zostaną na początku kwietnia, a zwycięzców poznamy w połowie maja podczas uroczystej gali.

Źródło: AkzoNobel

Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20