Październikowy numer "Plast Echo" już dostępny

Październikowy numer "Plast…

Już dziś możecie Państwo zapoznać się z cyfrową edycją październikowego numeru miesięcznika "Plast Echo". Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa szereg interesujących artykułów i ciekawostek - tym razem motywem przewodnim numeru jest przegląd nowości rynkowych: wtryskarek i peryferiów, granulatów tworzyw oraz barwników i dodatków. 

Mamy nadzieję, że przedstawiona w miesięczniku oferta liderów branży będzie stanowiła uzupełnienie asortymentu, z którym będziecie mogli zapoznać się Państwo na najbliższych targach Plastpol.

O praktycznym wykorzystaniu izolacji z poliuretanu w sektorze budowlanym opowiada Maciej Kubanek, prezes zarządu Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR ''SIPUR''. Prezentujemy też krótką historię formowania wtryskowego zilustrowaną zdjęciami pochodzącymi z archiwów firm: Arburg, Engel i Wittmann Battenfeld.

Marta Lenartowicz-Klik pisze o wielu możliwościach zastosowań PVC, które jednocześnie obalają wiele mitów na temat jego negatywnych cech. Polskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych przedstawia z kolei, w jaki sposób rury z tworzyw sztucznych pomogły zażegnać kryzys w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka".

No i na koniec. Czy wiecie Państwo gdzie i kiedy skonstruowano pierwszy samochód z tworzyw? I nie chodzi tu wcale o popularnego "Trampka" będącego chlubą Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Idea stworzenia auta z tworzyw (biodegradowalnych) "zakiełkowała" już przed II wojną światową. Gdzie? Tego dowiecie się Państwo również z najnowszego numeru "Plast Echo".

Serdecznie zapraszamy do lektury i dzielenia się opiniami na temat piątej odsłony naszego miesięcznika.


Czytaj więcej:
Pracownica Produkcji
Pracownica Produkcji
*.188.100.33

Wysłany: 2020-10-03 04:30:14

Gdzie można zamówić wasz miesięcznik? ????

Pawelw
Pawelw

Wysłany: 2020-10-05 22:55:52

Zapraszam na stronę:

https://www.plastech.pl/czasopisma/Plast-Echo-1