Pełne sukcesów targi formnext 2019

Pełne sukcesów targi formnext…

Targi formnext 2019 zakończyły się dla firmy Arburg wielkim sukcesem. Cztery urządzenia freeformer oraz interaktywne stacje z elementami funkcyjnymi z możliwością dotknięcia sprawiły, że firma Arburg przyciągała odwiedzających podczas tegorocznych targów niczym magnez.

freeformer 300-4X, czyli przyszłość technologiczna

Maszyna freeformer 300-4X została stworzona na bazie modelu freeformer 300-3X i posiada także trzy jednostki dozujące. Centrum stanowi czteroosiowy wspornik elementu z nową osią obrotu i zespołem doprowadzania włókien. Umożliwia to obróbkę doprowadzanych zewnętrznie włókien ciągłych ze szkła lub węgla do obciążalnych elementów funkcyjnych. Jako przykład zastosowania wyprodukowano ortezę dłoni z lokalnym wzmocnieniem włóknem węglowym.

freeformer 300-3X przetwarza tworzywa sztuczne odporne na działanie wysokiej temperatury

Podczas targów formnext 2019 zaprezentowano urządzenie freeformer 300-3X, którego komora robocza może być podgrzewana do 200 stopni Celsjusza. Na przykładzie Ultem 9085, czyli oryginalnego materiału dopuszczonego do zastosowania w lotnictwie i podróżach kosmicznych, eksponat zademonstrował, w jaki sposób można np. wyprodukować koła zębate i inne kompleksowe elementy z materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury.

freeformer 200-3X produkuje resorbowalne implanty

W specjalnym obszarze Arburg poświęconym technologii medycznej maszyna freeformer 200-3X przetwarzała innowacyjny, resorbowalny oryginalny materiał firmy Evonik i zaprezentowała jednocześnie zalety procesu APF dla tej wymagającej branży: z resomeru LR 706 (kompozyt polilaktydu, laktydu i fosforanu wapnia) wyprodukowano płyty implantowe, które przy złamaniach kości można zastosować bezpośrednio w ciele. Kompozyt polimeru jest zbliżony do ludzkiej kości i zawiera 30% ceramicznych dodatków. Element ten jest dzięki temu stabilniejszy i uwalnia wapń w celu wspierania odnowy kości.

Firma Arburg wyróżniona nagrodą fAMily Award

Jako stały partner firma Arburg została w pierwszy dzień targów formnext, czyli 19 listopada 2019 roku, wyróżniona przez organizatora Mesago nagrodą „fAMily Award”. Producent maszyn z Lossburga od samego początku był przekonany koncepcją targów formnext i angażował się także w radzie targowej. Firma ARBURG przyczyniła się do tego, że odbywające się we Frankfurcie nad Menem wydarzenie w ciągu pięciu lat od jego powstania stało się wiodącymi, światowymi targami w branży produkcji addytywnej (AM). Podczas formnext 2019 firma Arburg zaprezentowała cztery maszyny freeformer oraz liczne przykłady elementów. W targach brały udział zespoły z Europy, USA i Chin.


Czytaj więcej:
Targi 1178

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum