PeptAIde 4.0 - nowy składnik aktywny pochodzenia naturalnego od BASF

PeptAIde 4.0 - nowy składnik…

W celu opracowania tego produktu pochodzenia roślinnego naukowcy BASF wykorzystali moc sztucznej inteligencji: liczne peptydy, czyli krótkie łańcuchy aminokwasów połączone wiązaniami peptydowymi, przebadano pod kątem zdolności do zapobiegania uwalnianiu mediatorów zapalnych, takich jak TNF. Stosując kontrolowany proces hydrolizy enzymatycznej, peptydy te uwolniono następnie z organicznych białek ryżowych (Oryza sativa). Badania naukowe wykazały, że PeptAIde 4.0 zapobiega suchości skóry, uczuciu dyskomfortu i utracie jędrności, jednocześnie kojąc wrażliwą skórę głowy ze skłonnością do łupieżu.

Walka ze zmianami biochemicznymi uszkadzającymi skórę, w tym skórę głowy

Naukowcy udowodnili, że niezdrowy styl życia zakłóca jeden z najważniejszych mechanizmów obronnych organizmu: stan zapalny. Z jednej strony ostry stan zapalny wspomaga organizm w procesach gojenia i zwalczania infekcji. Z drugiej zaś strony cichy stan zapalny niszczy zdrowe komórki, powoduje choroby i przyspiesza rozwój zmian zwyrodnieniowych w organizmie. Chociaż skutki tego procesu są niemal niedostrzegalne u młodych ludzi, stopniowo wywołuje on głębokie uszkodzenia włosów i skóry.

Sztuczna inteligencja - motor nowej rewolucji przemysłowej

PeptAIde 4.0 to wprowadzany na rynek przez firmę BASF nowy, innowacyjny składnik kosmetyczny, który wykazuje potwierdzone klinicznie działanie zwalczające skutki cichego stanu zapalnego, pomagając zachować zdrową skórę i włosy. Składnik ten charakteryzuje się czterema wielofunkcyjnymi peptydami pochodzenia roślinnego i zawiera od 12 do 17 aminokwasów.

Odkrycie tych peptydów było możliwe dzięki sztucznej inteligencji. Ta najnowocześniejsza technologia cyfrowa przyspiesza postęp nowoczesnych badań, umożliwiając analizowanie ogromnych ilości danych w celu zidentyfikowania ukrytych połączeń szybciej i dokładniej niż tradycyjnymi metodami. Zastosowanie prognoz in silico i platformy uczenia maszynowego pozwoliło ocenić biliony danych w celu identyfikacji peptydów pochodzenia roślinnego o możliwie największej skuteczności w zwalczaniu cichego stanu zapalnego.

Klinicznie udowodnione korzyści dla skóry, w tym skóry głowy

W badaniach klinicznych wykazano pozytywny wpływ PeptAIde 4.0 na skórę i włosy. Balsam do ciała stosowano dwa razy dziennie przez 28 dni u kobiet z suchą, swędzącą lub powodującą dyskomfort skórą na nogach. Nawilżenie wzrosło o 33% po tygodniu, a 92% uczestniczek stwierdziło, że po miesiącu ich skóra była odczuwalnie ukojona, gładka i odżywiona. W innym badaniu uczestniczki nakładały balsam do ciała na skórę brzucha dwa razy dziennie przez 28 dni. Jędrność skóry wzrosła o 27% po dwóch tygodniach. Ponadto 79% uczestniczek oceniło, że ich skóra stała się bardziej sprężysta, a 82% z nich zgłaszało zwiększony komfort po czterech tygodniach.

W badaniach klinicznych wpływu na włosy i skórę głowy uczestnicy płci męskiej i żeńskiej z wrażliwą lub swędzącą skórą głowy stosowali recepturę szamponu trzy razy w tygodniu przez trzy tygodnie. Zaczerwienienie skóry głowy zmniejszyło się widocznie o 9%, a poziom pH skóry głowy był o 0,4 jednostki niższy, co odpowiada różnicy między wrażliwą i niewrażliwą skórą głowy. Szampon był łagodny dla skóry głowy, nie wykazując żadnych zakłóceń poziomu sebum.

PeptAIde 4.0 to sieć peptydowa pochodzenia roślinnego nowej generacji, która przeciwdziała cichemu stanowi zapalnemu i odpowiada konsumenckiemu zapotrzebowaniu na bezpieczne produkty naprawcze do skóry o działaniu popartym badaniami naukowymi.


Czytaj więcej:
Nowości 331

Reportaże

Forum