Petra Culmann, kierownik projektu Messe Düsseldorf o zbliżających się targach K

Temat wystawy specjalnej będzie z pewnością interesujący zarówno dla wystawców, ekspertów jak i szerokiej publiczności. Sam klasyczny sektor opakowań jest największą dziedziną zastosowań tworzyw sztucznych. Przypada na nią jedna trzecia światowego zużycia. W tej dziedzinie pojawiają się takie nowości, jak inteligentne folie i etykiety z tworzywa, które stosowane do pakowania żywności informują o świeżości i prawidłowym transportowaniu towaru.

Ponadto poprawione właściwości decydują o postępie w wielu innych dziedzinach życia codziennego, np. przy "opakowaniu" - czyli izolacji termicznej - budynku nowoczesnymi materiałami, "opakowaniu" - czyli ochronie rowerzysty - w ultra lekki kask oraz "opakowaniu" - czyli ubraniu - sportowców w odzież funkcjonalną z inteligentnych włókien syntetycznych.

Nowości dla projektantów, konstruktorów i technologów
Jak ważne są K dla branży widać nie tylko po liczbie wystawców i jakości oferty, ale przede wszystkim po liczbie odwiedzających targi profesjonalistów.

W październiku 2004 r. przyjechało na nie 231 tys. osób z ponad 100 krajów. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku możemy liczyć na podobną frekwencję. Ocena, jaką goście wystawiali nam po wizycie na targach była jednoznaczna: ponad 90 proc. było pod wrażeniem zdobytych informacji, nowości i rozwiązań technicznych.

Odnosi się to nie tylko do wytwórców wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy. Już od dawna bowiem K cieszy się także uznaniem i powodzeniem wśród końcowych odbiorców przemysłowych.


Przyjeżdżają oni do nas, aby zaznajomić się z nowymi pomysłami branżowych rozwiązań i produktów. Targi są najważniejszą platformą informacyjną dla projektantów, konstruktorów i technologów z wielu branż przemysłowych.

Wystawcy nastawili się na tę grupę klientów. Prawie połowa firm, jakie biorą udział w K, kieruje swoją ofertę bezpośrednio do przemysłowych użytkowników półproduktów i elementów technicznych z tworzyw sztucznych i kauczuku. Na pierwszym miejscu jest to przemysł samochodowy, następnie przemysł produkcji dóbr konsumpcyjnych, elektrotechnika, budownictwo i wyposażenie wnętrz oraz technika medyczna i laboratoryjna.