Pierwsza dostawa od R&P Polyplastic na polski rynek

Pierwsza dostawa od R&P Polyplastic…

W dniu 9 kwietnia pierwsza komercyjna partia tworzywa Armamid PA6 GF 15-1T została wysłana z moskiewskiego magazynu i w ciągu kilku dni odebrana przez polską firmę dystrybucyjną MOBI Sp. z o.o.

MOBI Sp. z o.o. jest jedną z wiodących firm dystrybucyjnych w Europie Wschodniej z ponad 30-letnim doświadczeniem. Wielkość pierwszej dostawy wyniosła 10 ton.

Strona polska podjęła decyzję o zakupie tworzywa w oparciu o pomyślnie przeprowadzone testy wstępne na bezpłatnych próbkach dostarczonych przez R&P Polyplastic. - To nasze pierwsze doświadczenie we współpracy z rosyjską firmą i cieszymy się, że zakończyło się sukcesem. R&P Polyplastic przedstawił dobrą ofertę w zakresie cen i czasu dostawy. Cieszymy się, że możemy reprezentować R&P Polyplastic na polskim rynku - powiedziała Tatiana Moj, Dyrektor działu tworzyw sztucznych w MOBI Sp. z o.o.

R&P Polyplastic weszło na polski rynek w ramach programu Export Rush, który firma realizuje od 2017 roku. Strategia ta ma na celu rozwój sprzedaży eksportowej w Europie. Już dziś odbywają się regularne wysyłki do Niemiec i krajów bałtyckich - w porównaniu ze startem projektu ilość wysyłek eksportowych wzrosła ponad dwukrotnie. Podejście do rynku polskiego jest kolejną szansą na rozwój eksportu firmy. 

- Na liście atrakcyjnych krajów stworzonej przez Rosyjskie Centrum Eksportu Polska zajmuje drugie miejsce, jej gospodarka znajduje się wśród 30 największych gospodarek świata z rocznym wzrostem PKB powyżej 3%. Współpraca z Polską jest ambitnym projektem i mamy nadzieję, że z pomocą niezawodnego i znanego dystrybutora MOBI Sp. z o.o. nasze dostawy będą się stale rozwijać - zaznaczył Paweł Krugłow, dyrektor generalny Trade House Polyplastic - autoryzowanego przedstawiciela R&P Polyplastic. 

Wielkość sprzedaży eksportowej R&P Polyplastic stale rośnie. Zgodnie z wynikami roku 2020 wysyłki do Europy i WNP wzrosły o 41,3% w porównaniu z rokiem 2019. 


Czytaj więcej:
Tworzywa sztuczne, compoundy techniczne
 

Tworzywa sztuczne, compoundy techniczne, przemysłowe, regranulaty i przemiały PP, PE (HDPE, LDPE), PS (HIPS,GPPS), ABS, PC, PA, PMMA, POM, PVC, PBT, TPE, (SBS, SEBS, TPV).

Polska