Pipelife przejmuje Isoterm - producenta rur preizolowanych

Pipelife przejmuje Isoterm… Pipelife Norge przejmie norweską firmę Isoterm AS, producenta rur preizolowanych. Transakcja, której wartość nie została ujawniona, ma być sfinalizowana w III kwartale 2018 r.

Koncern Pipelife, jeden z wiodących dostawców rur, systemów rurowych i kształtek z tworzyw sztucznych, posiada 25 fabryk w wielu krajach całej Europy a także w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 2600 pracowników. Do jej głównych rynków należy z pewnością Norwegia, gdzie Pipelife kontynuuje tradycje norweskiego producenta rur - Mabo. I to właśnie norweski oddział firmy - Pipelife Norge AS - poprzez przejęcie Isotermu rozszerzy swoją produktową. Z kolei sam Pipelife należy do międzynarodowego holdingu utworzonego przez austriacki koncern Wienerberger.

Isoterm AS jest natomiast norweskim producentem odpornych na mróz, preizolowanych rur z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży wodno-kanalizacyjnej, szczególnie w odległych regionach północnej Europy. Spółka zatrudniająca 35 osób osiągnęła w 2017 roku przychód w wysokości ok. 12 mln EUR. Isoterm AS rozpoczęła działalność w norweskim Ringebu w 1971 roku, w oparciu o patent na rury mrozoodporne "Elvestadrør".

- Odporność rur na niskie temperatury jest szczególnie ważnym zagadnieniem w krajach skandynawskich. Z przyjemnością informuję, że nabywając Isoterm zrobiliśmy kolejny krok naprzód w branży rur tworzywowych. Nasza strategia rozwoju ma na celu uzupełnienie działalności poprzez oferowanie wyspecjalizowanych produktów o najwyższej jakości. W segmencie rur zajmujemy wiodącą pozycję na rynkach skandynawskich - a Isoterm idealnie pasuje do naszego portfolio - poinformował Heimo Scheuch, prezes Wienerberger AG.

Pipelife buys Isoterm

Kjell J. Larsen (Pipelife Norge AS) i Kjell Oddvar Lervik (Isoterm AS). Zdjęcie: Pipelife

JL
Źródła: Wienerberger AG, Pipelife Norge AS


Czytaj więcej:
Rury 103

brak
 

Pipelife Polska - producent nowoczesnych systemów i rozwiązań rurowych z tworzyw sztucznych. Obecny na rynku polskim od ponad 20 lat. Grupa Pipelife to 26 fabryk rozsianych w wielu krajach całej Europy, a także w Stanach Zjednoczonych.

Polska