Plast - Box chce osiągnąć w strefie jeszcze lepsze wyniki

Plast - Box chce osiągnąć w strefie jeszcze lepsze wyniki
Zarząd spółki Plast - Box złożył do Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego list intencyjny w sprawie realizacji projektu na terenach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Redzikowie koło Słupska. Oznacza to, że Plast – Box chce przenieść swoją produkcję do SSE.

- W planach zarządu spółki jest docelowe przeniesienie zakładu produkcyjnego w Słupsku do SSE w Redzikowie. Według wstępnych analiz poziom inwestycji oszacowany został na kwotę około 25 mln zł. Zakładany termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na styczeń 2009 r. - informuje Waldemar Pawlak, prezes zarządu Plast - Box.

Dlaczego Plast – Box chce się przenieść do Redzikowa? Przede wszystkim dzięki inwestycjom na terenie SSE, może liczyć na ulgi w podatku dochodowym dochodzące nawet do 50 proc. wartości inwestycji. Ponadto inwestycja pozwoli mu zoptymalizować procesy produkcji w ramach nowobudowanego zakładu. Wreszcie przenosiny będą oznaczać szanse uzyskania dodatkowych korzyści ze sprzedaży zajmowanej obecnie nieruchomości o powierzchni 30 tys. mkw., zlokalizowanej w centrum Słupska.

Wiadomo już, że w związku z planowaną inwestycją Plast – Box pobrał specyfikację warunków przetargu w celu złożenia oferty na zakup gruntu o powierzchni 4 hektarów na terenie SSSE.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast – Box specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Swoją ofertę kieruje do firm przemysłu chemicznego (farb i lakierów) i spożywczego (opakowania jednostkowe i zbiorcze).


W ubiegłym roku spółka zanotowała przychody ze sprzedaży sięgające 53,6 mln zł. Oznacza to poprawę wyników o 20 proc. w porównaniu z 2005 r. Zysk brutto ze sprzedaży osiągnął poziom 9,5 mln zł, czyli aż 88,6 proc. lepszy niż w 2005 r. Z kolei skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły 53.6 tys. zł, co stanowiło wzrost w stosunku do 2005 r. o 20,4 proc.