Plast Line z interesującymi podajnikami

Plast Line z interesującymi…
Z interesującymi urządzeniami peryferyjnymi można było zapoznać się miesiąc temu w Kielcach na stoisku firmy Plast Line. Jednym z nich były m.in. podajniki Venturi Metro VL i Minicolor G VL. Plast Line posiada w swojej ofercie urządzenia firmy Motan.

Podajniki Venturi Metro VL i Minicolor G VL zostały skonstruowane specjalnie dla producentów drobnych części i komponentów z tworzyw sztucznych. Jak zapewniają ich producenci urządzenia podciśnieniowe tego typu odznaczają się wysoką łatwością w obsługiwaniu i można je wykorzystywać do wielostronnego zastosowania.

To co w znacznym stopniu charakteryzuje urządzenia oferowane przez Plast Line, to fakt, że zapotrzebowanie powietrza sprężonego jest w nich bardzo niskie. Możliwe wydajności działania dochodzą do 30 kg na godzinę w pracy ciągłej. Z kolei wysoka elastyczność przy zasilaniu nieznacznych ilości materiału pozwala na montaż ich przy małych wtryskarkach, albo też bezpośrednio na wlocie lub na leju maszynowym.

Firma Plast Line na targach Plastpol 2008

Podajniki bez większych kłopotów zaopatrują urządzenie dozujące rozmaitymi masterbaczami lub dodatkami, jak również zaopatrują w nowy materiał suszarki na sprężone powietrze i na ciepłe powietrze. Zarówno Metro VL jak także Minicolor G VL mogą łatwo zostać wymienione poprzez dekiel zbiornika na dodatek.

- Sonda poziomu napełnienia w zbiorniku dba w Metro VL o to, aby granulat był zawsze we właściwym czasie dostarczany. W Minicolor G VL funkcję tę przejmuje natomiast odpowiednia waga urządzenia dozującego.

Dysza podajnika Venturi ulokowana jest we wszystkich urządzeniach w rurze odsysającej, dzięki czemu w zbiorniku powstaje mniejszy poziom nadciśnienia. Zalety takiego rozwiązania są następujące: na wylocie węża nie ścieka żaden materiał, a ponadto w znacznym stopniu zminimalizowane zostaje ryzyko tworzenia się i osiadania kurzu. Jak tłumacza przedstawiciele firmy Motan problemy jakościowe na bazie kontaminacji z innymi kolorami przestają tu praktycznie występować.

Jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to nie są tu wymagane żadne narzędzia, ponieważ filtr daje się łatwo usunąć. Poza tym szybkonapinacz w Minicolor G VL umożliwia dość proste zdejmowanie pokrywy.

Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.

Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42


Reportaże

Forum

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26