Plastech.pl z wizytą w firmie Gabriel Chemie

Plastech.pl z wizytą w firmie… Ważne wydarzenie w firmie Gabriel Chemie. W Łodzi firma otworzyła swoje nowe laboratorium kolorów, pierwsze tego typu na rynku polskim. Jednocześnie poinformowała o przenosinach swojej siedziby do Łodzi. I z tej właśnie okazji nasz serwis odwiedził spółkę Gabriel Chemie.

Gabriel Chemie to firma założona w Austrii 60 lat temu, będąca obecnie jednym z wiodących producentów barwników do tworzyw sztucznych w całej Europie. Specjalizuje się w dziedzinie barwienia i uszlachetniania tworzyw.

- Otwarcie laboratorium to bardzo ważny dzień dla całej naszej grupy. Od pięciu lat z powodzeniem w Warszawie działa nasze biuro sprzedaży i w strukturze grupy, której roczne obroty kształtują się na poziomie ok. 72 mln euro, odgrywa bardzo ważną rolę. Te pięć lat obecności w Polsce było dla nas okresem wielu sukcesów i dlatego postanowiliśmy wykonać kolejny krok naprzód, czego dowodem jest właśnie uruchomienie laboratorium kolorów. Wierzymy, że znajdziemy się jeszcze bliżej naszych klientów - tłumaczył wczoraj Rodolfo Santa Olalla, stojący na czele całej grupy Gabriel Chemie.

Pierwszy z lewej: Rodolfo Santa Olalla, szef Gabriel Chemie


Dlaczego uruchomienie laboratorium jest istotne z punktu widzenia Gabriel Chemie?

Przede wszystkim pozwoli firmie na zaoferowanie polskim odbiorcom możliwości dopasowywania kolorów już na miejscu i spowoduje znaczne skrócenie czasu dostaw. Ma to zwłaszcza znaczenie w odniesieniu do obsługiwanej przez firmę branży kosmetycznej, w której łatwa dostępność np. do próbek kolorów odgrywa niebagatelną rolę. Do tej pory zadania te były realizowane w zagranicznych laboratoriach grupy.

- Tworząc to laboratorium mieliśmy na uwadze bardzo dynamiczny rozwój rynku tworzyw sztucznych w Polsce – wyjaśnia Uwe Schmidt, członek zarządu firmy, odpowiedzialny za jej rozwój m.in. w naszym kraju. – Łódź wybraliśmy dlatego, że naszym zdaniem będzie to już niebawem jeden z najważniejszych regionów przemysłowych w Polsce. Obecnie laboratorium pozwoli na obsługę 5-6 zamówień w ciągu tygodnia w zależności od stopnia trudności. W przyszłości na pewno jednak powiększymy jego wydajność. Mamy nadzieję na długotrwałą współpracę z naszymi klientami. Pewne jest to, że Gabriel Chemie dzięki tej polskiej inwestycji znacznie zwiększy obroty całej grupy i liczymy, że będzie pierwszą spółką umożliwiająca dopasowywanie preparatów PET na tutejszym rynku.

Jak zdradził wczoraj Uwe Schmidt w planach rozwoju firmy jest też pomysł na budowę w Polsce zakładu produkcyjnego. Aktualnie Gabriel Chemie posiada takie zakłady w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Czechach i Rosji. - Wszystko zależy jednak od naszych klientów. Ich sukces na pewno będzie dla nas impulsem do budowy takiego zakładu – ocenia członek zarządu Gabriel Chemie.

Z istniejących już zakładów produkcyjnych największym jest ten austriacki z obrotami rzędu 41 mln euro rocznie i produkcją 17 tys. ton barwników do tworzyw sztucznych. Z kolei obrót w Niemczech to 13 mln euro przy produkcji 2,5 tys. ton, w Wielkiej Brytanii 6 mln euro i 2,5 tys. ton, w Czechach 7 mln euro i 1,2 tys. ton, na Węgrzech 3 mln euro i 1,4 tys. ton, w Rosji 2,5 mln euro i 4,3 tys. ton produkcji.

Z wizytą w firmie Gabriel Chemie


Czytaj więcej:
Barwniki 108
Rynek 983

Reportaże

Forum