Plastech.pl zdradza sekrety specjalnej wystawy targów K 2007

Plastech.pl zdradza sekrety… Wystawa „Tworzywa pakują”, która odbędzie się na październikowych targach K 2007 w Düsseldorfie pokaże w zupełnie nowym świetle możliwości polimerów. Będzie jedną z głównych atrakcji największej światowej imprezy branży tworzyw sztucznych.

Uznaje się, że w opakowaniach tworzywa sztuczne mogą wszystko i pozwalają na oszczędne gospodarowanie surowcami. Ich znakomite i różnorodne właściwości np. wytrzymałość na rozerwanie i jednoczesna elastyczność, a także wysokie właściwości barierowe, odporność na wysokie i niskie temperatury oraz niewielki ciężar sprawiają, że są one świetnym materiałem na opakowania.

Jednakże, jeżeli poszerzy się pojęcie „opakowania” poza klasyczny sens znaczeniowy, wówczas zalety i możliwości stosowania polimerów są jeszcze bardziej spektakularne. Taką postawę przyjęli przynajmniej organizatorzy K 2007.

Specjalna wystawa „Tworzywa pakują”, która odbędzie się podczas targów K 2007 w Düsseldorfie, zaprezentuje wkład tworzyw sztucznych w zasadnicze funkcje opakowania - ochronę, informację, dystrybucję.

- Chodzi przy tym o rozwiązania w szerokim znaczeniu, daleko wykraczające poza czyste pakowanie produktu. Znaczenie mieć będą zarówno materiały wysokich technologii jak i aspekty transportu i produkcji, efektywność energetyczna, ochrona środowiska i degradowalność, moda i wzornictwo – przyznaje Eva Rugenstein z referatu prasowego K 2007.

W ocenie organizatorów przygotowywana wystawa specjalna z pewnością wzbudzi zainteresowanie wystawców i zwiedzających targi K 2007. Ma się spodobać również szerokiej publiczności. Za jej organizację odpowiadają niemiecki przemysł tworzyw sztucznych, którego działania koordynuje PlasticsEurope Deutschland e.V. oraz Messe Düsseldorf.

Sam klasyczny sektor opakowań stanowi największą dziedzinę zastosowań tworzyw sztucznych. Jedna trzecia światowej produkcji przeznaczana jest właśnie na ten cel. W produkcji tworzyw masowych zainteresowanie wzbudzają innowacyjne detale, np. inteligentne folie i etykiety z tworzyw, które w branży spożywczej informują o świeżości i właściwych warunkach transportu.

Poprawione właściwości prowadzą także do postępu w wielu innych dziedzinach codzienności, np. przy „opakowaniu” - czyli izolacji termicznej budynku, a także „opakowaniu” - czyli ochronie rowerzysty przez ultra lekki kask z tworzywa.

Zaplanowana wystawa „Tworzywa pakują” pokaże w zupełnie nowym świetle różne właściwości i możliwości tworzyw sztucznych. Elementy informacji i pokazu, akcje, wydarzenia i dyskusje ożywią scenę w hali 6.

Jednym z tematów wystawy będą ubrania, czyli opakowania szczególnego rodzaju. Są one bowiem nie tylko wyrazem świadomości mody i osobistego smaku, ale w pewnych warunkach pełnią rolę bardzo ważnego elementu ochronnego. Przewidziane w czasie targów pokazy mody zaprezentują te właściwości. Zostanie to pokazane na przykładzie ubrań ochronnych dla straży pożarnej i pogotowia technicznego oraz ubrań sportowych wykorzystywanych przez nurków i hokeistów.

To nie koniec atrakcji. W specjalnie przygotowanym „tunelu wrażeń” będzie można poznać znaczenie tworzyw sztucznych i ich potencjał w zakresie transportu, efektywności energetycznej i higieny. Nawet eksperci zostaną zaskoczeni - obiecują organizatorzy targów K.

Na K 2007 oczekuje się w Düsseldorfie około 2, 9 tys. wystawców oraz ponad 200 tys. gości. Mottem największych w świecie targów tworzyw sztucznych i kauczuku jest „Turning Vision into Business“.

Impreza odbędzie się na Terenach Targowych w Düsseldorfie w halach 1 - 17. Będą one otwarte od 24 do 31 października w godz. 10.00 - 18.30. Dzienny bilet wstępu kosztuje 55 euro, uczniowie i studenci zapłacą 15 euro. Bilet trzydniowy to wydatek 120 euro.


Czytaj więcej:
Targi 1281