Plastigo łączy naukę z biznesem

Plastigo łączy naukę z biznesem…
W październiku częstochowska firma oficjalnie otworzyła Laboratorium Badania Tworzyw Polimerowych PlastigoLab. Plastigo jest pierwszym polskim dystrybutorem urządzeń do przetwórstwa tworzyw oferującym możliwość przeprowadzania szerokich analiz i badań tworzyw sztucznych. O przyczynach utworzenia laboratorium mówi Jerzy Dądela, dyrektor pionu Plastigo:

- Powstanie PlastigoLab ma swoje źródło przede wszystkim w obserwacji potrzeb klientów - w trudnościach, z jakimi często muszą się zmierzyć i naszej chęci zaoferowania im właściwych rozwiązań. Jednym z problemów jest właśnie brak ogólnodostępnego zaplecza naukowo-badawczego. Dzięki naukowemu potencjałowi i bogatemu zapleczu PlastigoLab możemy zaoferować środowisku PTS cały pakiet badań, niezależnie od rodzaju i skali produkcji. PlastigoLab to miejsce spotkania świata biznesu ze światem nauki, które wspólnie się uzupełniają i oferują to, co mają najlepszego.

Laboratorium zlokalizowane jest w częstochowskiej siedzibie Plastigo. PlastigoLab specjalizuje się w badaniach tworzyw termoplastycznych oraz elastomerów - zarówno w postaci surowców, jak i gotowych wyrobów. Wyposażone jest między innymi w uniwersalną maszynę wytrzymałościową, spektrometr FTIR, młot Charpy'ego, spektrofotometr, twardościomierz analogowy Shore'a, plastometr obciążnikowy, połyskomierz dwukątowy, jak również mikroskop stereoskopowy inspekcyjny z systemem wideo, wagoszuszarkę, mikrometr cyfrowy oraz wysokościomierz cyfrowy.

Laboratorium obsługiwane jest przez wykwalifikowany personel i oferuje szeroki zakres badań i analiz oraz zapewnia kompleksowe opracowanie wyników.

PlastigoLabMaszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81

Jacek_N Jacek_N
*.37.31.219

Wysłany: 2013-11-08 18:48:24

Plastigo - widać ciągły rozwój... Gratuluję!