Plastigo na Plastpolu 2012

Plastigo na Plastpolu 2012
Firma Plastigo ujawnia szczegóły swojej prezentacji w ramach nadchodzących targów Plastpol.

Plastigo przygotowało kompleksową prezentację obejmującą rozmaite rozwiązania z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych. W ramach ekspozycji na jednej stronie stoiska zobaczyć będzie można wtryskarki Borche i osprzęt marki Shini. Druga strona stoiska zarezerwowana została dla maszyn Negri Bossi oraz manipulatorów Star. Łącznie częstochowska firma zaprezentuje trzy kompletne linie produkcyjne.

Energooszczędna wtryskarka Borche BS 200 z serwonapędem będzie bazą pierwszego z gniazd produkcyjnych. Konstrukcja tej maszyny pozwala na prowadzenie procesu przetwórstwa na wysokim poziomie efektywności i precyzji oraz oszczędności energii rzędu 20 – 80 proc. w porównaniu z wieloma innymi wtryskarkami hydraulicznymi. Gniazdo oparte na wtryskarce BS 200 będzie wspierane przez osprzęt peryferyjny Shini oraz taśmociąg marki Plastigo.

Na stoisku pojawią się też urządzenia peryferyjne marki Shini z nowymi rozwiązaniami, w tym termostat z nowym cyfrowym sterownikiem Hanyoung Nux i nowym designem oraz z pompą magnetyczną. Będzie też młynek wyposażony w innowacyjny, asymetryczny układ ostrzy schodkowych oraz nową budowę komory tnącej.

Plastigo na Plastpolu


W części dotyczącej Negri Bossi Plastigo zademonstruje dwie wtryskarki, których pracę usprawnią roboty Star.

Kompletnie elektryczna, precyzyjna i bezpieczna wtryskarka Vesta, będzie pracować w cyklu 4-sekundowym. Maszyny te wyposażone są w wydajne jednostki wtryskowe na podwójnych łożyskach kulkowych NSK napędzane przez serwomotor Siemens. Za napęd ślimaka odpowiada przekładna pasowa gwarantująca bezpieczeństwo. Układ napędowy ze sprężeniem zwrotnym odzyskuje energię podczas hamowania.

Zdaniem przedstawicieli Plastigo, na szczególną uwagę zasługuje nowa, dwupłytowa, wtryskarka z serii Eos z aplikacją do ciekłego silikonu (LSR). Ta kompaktowa maszyna, w porównaniu z inną o tych samych lub bardzo podobnych parametrach, jest średnio o dwa metry krótsza. Duży prześwit między kolumnami i duży skok płyty ruchomej ułatwiają użycie złożonych form, a brak układu kolanowego (olej znajduje się w siłownikach oraz płycie) zapewnia czystość w strefie formowania. Dodatkowo zużycie energii przez tę wtryskarkę plasuje się na prawie identycznym poziomie jak w maszynach całkowicie elektrycznych.

Plastpol odbędzie się w Kielcach w terminie 29 maja – 1 czerwca.


Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81