Plastigo wyróżnione na targach Plastpol 2012

Plastigo wyróżnione na targach…
Firma Plastigo otrzymała na targach Plastpol 2012 wyróżnienie za wtryskarkę.

Plastigo pokazało w Kielcach wtryskarkę włoskiego producenta Negri Bossi, którego to jest przedstawicielem w naszym kraju.

Maszyna Eos wchodzi w skład wtryskarek małego tonażu z serii „Energy Smart”. Dostępna jest w pięciu zakresach siły zwarcia od 50 do 120 ton. Eos to konstrukcja z dwupłytowym układem zamykania z podwójnym siłownikiem w jednostce wtryskowej. Taka budowa maszyny umożliwia duży skok otwierania, duży prześwit między kolumnami oraz montaż bardzo dużych form wtryskowych.

To, co wyróżnia wtryskarki Eos, to fakt bardzo dobrego wskaźnika ich rozmiaru do zajmowanej powierzchni. Taka optymalna kombinacja rozmiarów i mocy sprawia, że seria Eos zachowała wszystkie zalety maszyn większych, a jednocześnie przynosi zupełnie nowy zakres funkcji i korzyści. Uniwersalność i elastyczność pracy to jedne z większych jej zalet.

W serii Eos ruchy płyt osiągane są za pomocą dwóch przeciwległych siłowników, a siła zwarcia jest realizowana przez cztery kolumny zintegrowane z wysokociśnieniowymi siłownikami hydraulicznymi. Aby zapewnić minimalne zużycie energii, cylindry dociskowe przystosowane są do recyrkulacji oleju z jednej strony tłoka na drugą podczas ruchu płyt. W ten sposób tylko niewielka ilość oleju jest konieczna do osiągania wysokiego ciśnienia podczas zwarcia. Po nagrzaniu się oleju w cylindrach dociskowych, zostaje on spuszczony do zbiornika i pobrany nowy. Płyta ruchoma porusza się na łożyskach liniowych, co zapewnia doskonałą równoległość płyt oraz wolną od oleju strefę formowania. Dzięki temu z powodzeniem znajduje zastosowanie w precyzyjnej i czystej produkcji, na przykład w przemyśle medycznym.


Maszyny dostarczane są standardowo z przemiennikiem częstotliwości napędzającym asynchroniczny silnik elektryczny prądu przemiennego oraz z cyfrową pompę zmiennego wydatku. Takie rozwiązanie pozwala na dokładną kontrolę prędkości i ciśnienia oraz spójny i powtarzalny proces przy minimalnych obrotach silnika podczas biegu jałowego. Rezultatem połączenia jest zużycie energii na zbliżonym poziomie jak w maszynach w pełni elektrycznych.

Inni producenci maszyn oferują zwykle połączenie stałej wydajności pompy ze zmienna prędkością silnika, które opiera się wyłącznie na szybkości ich reakcji na rozpędzanie i hamowanie silnika elektrycznego. W maszynie Negri Bossi występuje kombinacja pompy o zmiennej wydajności ze zmienną prędkością silnika, która zapewnia szybszy czas reakcji i płynniejsze przejścia. Każda z dwu-tłokowych jednostek wtryskowych jest dostępna z trzema średnicami ślimaków i jest standardowo wyposażona w cylindry bimetaliczne oraz w ceramiczne grzałki.

Linia Eos jest wyposażona w nowy kontroler Orion, który oferuje intuicyjne zarządzanie procesem formowania. Sterownik Orion posiada w standardzie funkcję programowania sekwencji ruchów maszyny, co u niektórych producentów jest opcją. Maszyny Negri Bossi mogą być wyposażone w system Amico, umożliwiający usługę zdalnego, bezprzewodowego komunikowania się z maszyną.

Czytaj więcej: Wtryskarki 518 Nagrody 220

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81