Plastpol 2016: Tworzywa dla AGD i elektronarzędzi w ofercie Hexpol TPE

Plastpol 2016: Tworzywa dla…
Po udanych targach Plastpol 2015, międzynarodowa grupa Hexpol TPE w tym roku ponownie zaprezentuje w Kielcach swoją ofertę. Na tegorocznych targach przedstawiciele firmy będą prezentować innowacyjne rozwiązania TPE do urządzeń gospodarstwa domowego, narzędzi elektrycznych oraz dla rynku konsumenckiego.

Sektor AGD jest ważnym rynkiem w Polsce i dla tej branży firma opracowała szereg materiałów opartych na TPE i TPV do zastosowania w odkurzaczach, lodówkach i w elektronice użytkowej.

Materiały Dryflex V - wulkanizaty termoplastyczne (TPV) - są stosowane do uszczelniania w suszarkach bębnowych, które muszą spełniać rygorystyczne wymagania w odniesieniu do wysokich temperatur oraz odporności na chemikalia. Dryflex V został tak skomponowany, aby przez długi okres czasu i przy podwyższonych temperaturach zachował kształt i dynamiczne właściwości uszczelniające. Te materiały są dostępne w szerokich granicach lepkości, dzięki czemu nadają się do wtryskiwania do długich i skomplikowanych form wtryskowych.

Dla rynku produktów budowlanych Hexpol TPE zaprezentuje rozwiązania Dryflex PS. Przeznaczone są one do uszczelek i połączeń rurowych stosowanych w aplikacjach odprowadzania ścieków. Gatunki Dryflex PS spełniają wymagania normy EN 681-2: 2000 oraz europejskiej normy EN 681-2, typ WT. 681-2 PL: 2000, określających wymagania materiałów TPE wykorzystywanych do produkcji uszczelek stosowanych w połączeniach:
  • termoplastycznych rurociągów do bezciśnieniowego odprowadzania ścieków (przepływ przerywany aż do 95°C) wewnątrz budynków
  • termoplastycznych rurociągów do podziemnego bezciśnieniowego odwadniania i kanalizacji (ciągły przepływ do 45°C i przy przepływie przerywanym do 95°C)
  • termoplastycznych systemów rynnowych.
Elastomery termoplastyczne Dryflex PS opracowano do uszczelniania i łączenia rur wykorzystywanych do odprowadzania ścieków.

Hexpol TPE


Reportaże

Forum

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26

Pmitas

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-08-19