Plastpol 2022 - punkt zwrotny dla branży przetwórczej

Plastpol 2022 - punkt zwrotny…

Targi Plastpol są wschodnioeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej będzie w tym roku.

Tegoroczna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol jest ważnym krokiem w kierunku powrotu do przedpandemicznej jakości. Trend ten udowodniła już ubiegłoroczna, jesienna edycja. Pomimo niekorzystnego dla branży przetwórczej, jesiennego terminu i krótkiego, bo zaledwie trzymiesięcznego czasu przygotowania, organizatorom udało się przyciągnąć wszystkie ważne dla sektora marki. Wiele wskazuje na to, że w tym roku trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Niemcy, Włochy i nie tylko na Plastpolu

Tegoroczna edycja to silna obecność firm i instytucji z ważnych ośrodków gospodarczych. Niemieckie, Austriackie i Szwajcarskie firmy od 26 lat widzą w Targach Plastpol ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe. Tak, będzie i w tym roku. Targi Kielce odwiedzą m. in.: Engel, Arburg, KraussMaffei, Battenfeld- Witmann, Erema, Meusburger czy Evonik Industries. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się w tym.: Moretto, Mepol, Confindustria Polonia czy Ambra Polymers. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank zaprezentują swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym, ale także rozwojowi branż produkcyjnych w tych krajach.


targi
Fot.: Targi Kielce

Siła spotkań Targów Kielce

Wydarzenia organizowane w kieleckiej przestrzeni wystawienniczej przyzwyczaiły nas nie tylko do bogatej oferty tematycznej, czy możliwości poszerzenia kontaktów biznesowych, ale też jako miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku Plastpolu. Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpocznie konferencja prowadzona przez Fundację Plastics Europe Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Jak zapowiadają przedstawiciele instytucji, raport zawiera szczegółowe dane, kluczowe dla dalszych analiz rynkowych. Równie wartościowym wydarzeniem będzie seminarium techniczne Plastech-Info. Zakres tematyczny Seminarium w największej mierze odnosić się będzie do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

- W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat tworzywa sztuczne oferowały innowacyjne rozwiązania dla stale zmieniających się potrzeb i wyzwań stawianych przez społeczeństwo. Wszechstronne, trwałe i z ogromnym potencjałem dostosowania do różnych potrzeb, tworzywa sztuczne to grupa niezwykłych materiałów, nierozerwalnie związanych z przemysłem, rozwojem technologii, innowacjami a także nauką - mówi Jacek Szczerba, reprezentujący serwis internetowy tworzywa.pl.

Kompendium wiedzy

Zainteresowani wszystkimi wydarzeniami i ofertą targową, która pojawi się na tegorocznym Plastpolu mogą odnaleźć je w targowym magazynie "Gazeta Plastpol", wydawanym specjalnie na potrzeby imprezy. Publikacja tworzona jest przez Targi Kielce, we współpracy z kwartalnikiem "Tworzywa". Magazyn stanowi kompendium wiedzy na temat kieleckich targów przetwórstwa i branży.

Kolejne ułatwienie dla wystawców i odwiedzających stanowi "Portal Wystawcy". Platforma, stworzona przez Targi Kielce, daje możliwość zbudowania swojego firmowego portfolio, dzięki któremu można pokazać się z jak najlepszej strony.

Portal Wystawcy, oprócz rejestracji na wydarzenia targowe i możliwość stworzenia profilu firmy, daje również możliwość odnajdywania innych firm wystawiających się w Targach Kielce, kontaktowania się z nimi, czy też, dzięki funkcji Kalendarz Spotkań, umawiania się na spotkania zarówno w sieci, jak offline. Budując swój profil firmowy na Portalu Wystawcy można posługiwać się grafikami, linkami do mediów społecznościowych, czy wrzucać filmiki, (np. z portalu Youtube).

Więcej informacji  znajdziecie Państwo na: www.plastpol.com oraz na Profilu LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/plastpolfair

XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się 24-27 maja 2022 roku w Targach Kielce.


Czytaj więcej:
Nowości 331
Targi 1263

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska